Mądre rękawiczki opatentowane przez Google'a

Po okularach czy samochodach czas na rękawiczki.

Google opatentował Smart Glove. Czym rękawiczki się charakteryzują? Są uzbrojone w masę czujników, jak akcelerometr, i kamery (na palcach). Zamontowane są także w nich mikroprocesory i moduł WiFi. Wszystko po to, żeby rękawiczki mogły spełniać swoją funkcję - z gestów naszych rąk wnioskować i uruchamiać różnorakie funkcje.

Zastosowanie? Tom's Hardware spekuluje, że rękawiczki mogłyby posłużyć do obsługi interfejsu znanego z Raportu Mniejszości. W połączeniu z okularami Google'a moglibyśmy obsługiwać trójwymiarowy interfejs, a także wchodzić w interakcje z rozszerzoną rzeczywistością.

To jednak tylko gdybanie, bo Google na razie jedynie opatentował rękawiczki. I choć mogą otwierać niesamowite możliwości, to biorąc pod uwagę fakt, iż same okulary nadal są w powijakach, kolejne doniesienia o super-sprzęcie od Google'a przypominają mi o tym filmiku:

Ciekawostką jest to, że całkiem podobną rzecz zaprezentowali niedawno ukraińscy studenci podczas Imagine Cup 2012 . Tyle że w ich przypadku rękawiczki uzbrojone w sensory miały za zadanie przekładanie języka migowego na pismo. Jesteście ciekawi, jak może to wyglądać w praktyce? Oto filmik:

 
Więcej o: