Amazon rośnie. E-booki popularniejsze od tradycyjnych książek

Amazon chwali się wzrostem popularności elektronicznych książek. Użytkownicy czytników e-książek mogą wybierać spośród 180 tys. tytułów.

I zrobili to już 100 milionów razy- tyle razy wirtualne książki dostępne na czytnik Kindle zostały pobrane. Jeszcze w kwietniu tego roku ilość ekskluzywnych pozycji w zasobach Amazona wynosiła 130 tys.

Wzrost ilości pobieranych książek wiąże się z coraz bardziej popularnym programem członkowskim. Amazon Prime umożliwia płacenie za rok z góry (z rabatem), otrzymywanie przesyłek szybciej, a nawet uzyskanie dostępu do streamingu wideo. Amazon Prime to też e-biblioteka, pozwalająca wypożyczać tytuły od innych uczestników programu.

Na olbrzymią ilość pobrań e-booków składają się zarówno te darmowe, wypożyczenia i pozycje zakupione. W tym oceanie "klików" autorzy mogą liczyć na spore dochody. Na każde 100 drukowanych książek sprzedawanych przez Amazon przypada 114 wirtualnych. Jeszcze półtora roku temu te proporcje były odwrotne.

Branża wydawnicza coraz bardziej więc wiąże się z hegemonem internetowej sprzedaży - pomimo trwogi przed jego monopolem.

[ za http://techcrunch.com ]

Więcej o: