Memotechnika: oto najbardziej hipsterski festiwal świata

Open'er? Eee... Off Festival? Eee... Internet Cat Video Film Festival - oto impreza, na której trzeba być!

Niestety, to aktualnie niemożliwe, bo ten festiwal już się skończył. Może za rok Aaaaleee!!! To nie oznacza, że nie można jeszcze wziąć w czynnego udziału w pierwszej edycji! Cały czas pozostaje jeszcze wybranie najlepsze filmu z kotami na świecie.

Zacznijmy od początku. Pod koniec maja tego roku amerykańska blogerka Katie Czarniecki ogłosiła pierwszą edycję organizowanej przez siebie imprezy - Internet Cat Video Film Festival - poświęconej internetowym filmikom ze śmiesznymi kotami. Cała impreza odbyła się 30 sierpnia w Walker Art Center, centrum sztuki w Minneapolis.

W czasie godzinnego pokazu zaprezentowano miks 70 rozmaitych filmików ze zwierzakami, które wybrano z prawie 10 tysięcy zgłoszeń.

No... I to w zasadzie tyle. Nie ma tego na razie specjalnie dużo, ale liczę, że kolejne edycje - o ile się odbędą, a mam nadzieję, że tak - będą bogatsze.

Ale to jeszcze nie koniec! Cały czas można bowiem głosować na najlepszy filmik z kotami w sieci. Nagrodę publiczności przyznać może każdy, kto ma konto na Twitterze. Wystarczy odwiedzić najpierw tę stronę - tu można zapoznać się z kandydatami. Wszystkie filmiki można zaś znaleźć na YouTube w tym miejscu , zebrane w elegancką playlistę. A tam same gwiazdy, jest i kot dubstepowy, i Nyan Cat, i Henri, kot-arystokrata i ponad 70 innych (niestety, umieszczanie tych filmików na innych stronach zostało wyłączone na żądanie, więc mogę Was tylko odnieść do YT). Gdy już wybierzecie swojego faworyta, wystarczy zatwittować nazwę filmiku i jego numerek na festiwalowej liście z tagiem #catvidfest.

Głosowanie trwa do 7 września. Wtedy poznamy zwycięzcę i zobaczmy, kto jest najlepszym kotem w sieci.

Memotechnika: poznaj inne memy

Więcej o: