Przeciek: Firefox OS będzie miał własny sklep z aplikacjami

Mozilla intensywnie pracuje nad swoim systemem operacyjnym przewidzianym dla smartfonów. Z ostatnich przecieków dowiadujemy się, że Firefox OS będzie miał własny sklep z aplikacjami. Czym będzie różnił się Play czy Marketplace?

Do premiery systemu Mozilli zostało jeszcze sporo czasu - Firefox OS ma pojawić się na rynku w 2013 roku. Alternatywa dla Androida, Windows Phone i iOSa musi oferować użytkownikom coś, czego nie ma konkurencja . Szybkość i niezawodność działania to jedno. Niezależny biosystem aplikacji zachęcający klientów do ciągłego kontaktu ze źródłem systemu - to drugie.

Z przecieków opublikowanych przez serwis Engadget dowiedzieliśmy się, że Firefox OS będzie miał własną wersję sklepu z aplikacjami. Ze zrzutu ekranowego, który przedostał się do sieci możemy wywnioskować, że użytkownicy systemu Mozilli będą mogli pobrać zarówno gry, jak i książki, recenzje, treści edukacyjne i rozrywkowe. Widać też, że wszystkie aplikacje sygnowane są opisem "za darmo". Oczywiście nie wiemy, czy strategią twórcy Firefox OS będzie zaoferowanie użytkownikom smartfonów gigantycznej biblioteki darmowych aplikacji, czy z czasem pojawią się też wersje płatne.

Mozilla zmierza więc drogą, którą poszli twórcy wszystkich liczących się systemów operacyjnych na smartfony. Ciekawe, czy nowy system powieli tylko to, co znamy z iOSa lub Windows Phone, czy zaoferuje nam coś zaskakującego i świeżego. Czekamy z niecierpliwością.

[ za theverge.com ]

Więcej o: