Apple a sprawa polska. Koncern chce unieważnienia znaku towarowego A.pl

Apple (TEN Apple) domaga się unieważnienia znaku towarowego A.pl (delikatesów internetowych). A.pl jest własnością firmy Internet S.A.

Rewelacje takie podaje Telepolis.pl . Jak wynika z informacji serwisu, w ostatnich dniach sierpnia Kolegium ds. Spornych Urzędu Patentowego RP debatowało nad wnioskiem złożonym przez Apple. Na Telepolis czytamy, że

Apple zwrócił się do kolegium w związku z uznaniem jego wcześniejszego sprzeciwu złożonego w procesie rejestracji znaku A.PL jako bezzasadnego. Główne zarzuty to konfuzyjne podobieństwo oraz wykorzystanie renomy znaków Apple. Rozprawa została odroczona.

A.pl vs AppleA.pl vs Apple Fot. R. Kędzierski

Apple znany jest z maniackiego wręcz zamiłowania do ochrony swojej własności. Lub tego, co za swoją własność uznaje. W tym wypadku chodzi o znak towarowy. W przeszłości znane były jednak inne przypadki. Na przykład niemieckiej kawiarni , która niecnie wykorzystała jabłko w swoim logo, czy polskiego serwisu internetowego Applemania .

Blog Applemania.pl otrzymał list od prawników firmy Apple z żądaniem zmiany logo i wyglądu strony oraz przekazania domeny do dyspozycji firmy Apple. Prawnicy pracujący dla Apple powołali się na zasady wykorzystywania znaków handlowych Apple przez strony trzecie (w skrócie: w żadnym wypadku nie wolno), i żądają natychmiastowego zaprzestania tej zbrodniczej działalności, oraz przekazania domeny applemania.pl do dyspozycji Apple. Applemania zmieniła wygląd. Jak potoczy się sprawa A.pl - zobaczymy. Postępowanie może trwać 2-3 lat.

Więcej o: