Kanapki lodowe kapitulują przed Piernikiem. Android 2.3 nadal jest na 58% urządzeniach

A Żelki? O Żelkach lepiej w ogóle nie wspominać.

Piernik (Android 2.3) nadal jest najpowszechniejszą wersją Androida - 58% urządzeń na nim działa. Tak wynika z danych udostępnionych przez Google'a. Nieźle sobie radzi Kanapka lodowa (Android 4.0) z 21%, czego nie można powiedzieć o Plasterku miodu (Android 3.X). Jego 2% to mniej choćby od Mrożonego jogurtu (Android 2.2), który ma 14%! Żelki (Android 4.1) na razie nie podbiły świata - jest ich 1%.

Jak zauważa BGR , te dane niosą kilka ważnych informacji. Tempo aktualizacji systemu przez Google'a nie do końca współgra z rynkiem. Prawie dwa lata po swoim debiucie Android 2.3 nadal święci triumfy. Wiąże się to oczywiście z faktem, że nowsze wersje systemu rzadko kiedy dobrze współpracują z obecnym na rynku komórkami, przez co Piernik zostaje zamieniony na Kanapkę dopiero przy zakupie nowego telefonu.

To oznacza dobrą i złą wiadomość. Dobrą dla użytkowników, bo mimo wszystko nie muszą się obawiać, że w pogoni za nowoczesnością aplikacje na ich Pierniki przestaną działać. 2.3 ma po prostu zbyt wielkie udziały. Zła wiadomość jest dla twórców wspomnianych appek. Podczas ich pisania muszą brać pod uwagę więcej wersji Androida niżby chcieli. Szczególnie, że te starsze nie mają wielu poprawek i zabezpieczeń, które są standardem dla nowych wersji.

A tak swoją drogą, kto nabrał ochoty na słodycze?

Więcej o: