To może być najbardziej absurdalny komputer stacjonarny w historii

Android w maszynie stacjonarnej. Póki co w Chinach.

Nietypowy komputer stacjonarny zaprezentowała Motorola. HMC3260 to maszyna, która trafi do sprzedaży w Chinach. Ma zapewnić dostęp do różnych treści rozrywkowych, być domowym centrum rozrywki. Na komputerze obejrzymy seriale, filmy pełnometrażowe, pogramy w gry, pobuszujemy w sieci i oczywiście sprawdzimy możliwości aplikacji Androidowych. Motorola podpisała już umowę z chińską firmą WASU, która zapewni nabywcom komputera dostęp do tego typu treści.

Maszyna posiada procesor Cortex A8 (1GHz), 1GB pamięci RAM oraz 4GB pamięci NAND. Do tego dochodzi 18,5-calowy wyświetlacz LED (1366x768) oraz myszka i klawiatura dołączana do zestawu. Komputer działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 2.3 Gingerbread.

Motorola nie ujawniła ceny i dokładnej daty premiery swojego komputera. Patrząc na jego specyfikację, można jednak założyć, że nie będzie on drogi. Pozostaje tylko pytanie, czy Android na komputerze stacjonarnym ma sens? Już wcześniej były próby instalowania tego OS-u na laptopach, ale producenci ponosili totalną porażkę ( pamiętacie Toshibę AC100? ). Android świetnie sprawdza się na ekranach dotykowych w urządzeniach, które nie służą do pracy. Android na desktopie? No nie wiem.

[za: BGR ]

Więcej o: