Uwaga na niebezpieczną dziurę w Internet Explorerze!

Jeśli korzystacie z Internet Explorera, to chwilowo chyba lepiej - a na pewno bezpieczniej - przenieść się na inną przeglądarkę.

Pewnie widzieliście już w życiu kilka takich wiadomości. W Internet Explorer 7 i 8 na Windows XP SP3 i starszych oraz w Internet Explorer 9 na Windows 7 i Vista wykryto dziurę, która może zagrozić bezpieczeństwu Waszych komputerów. Specjalna aplikacja we Flashu wykorzystywana jest do pozostawienia na danej maszynie niebezpiecznego oprogramowania, które eksperci nazwali "Poison Ivy".

Microsoft jest świadomy błędu, ale na razie nie wydał jeszcze żadnej łatki. Eksperci zalecają przeniesienie się do czasu wydania jej na inną przeglądarkę.

[Aktualizacja]

Otrzymaliśmy oficjalne stanowisko Microsoftu:

Yunsun Wee, dyrektor grupy Trustworthy Computing w Microsoft: "Problem opisany w Microsoft Releases Security Advisory 2757760 nie dotknął dużej liczby użytkowników. Dziś Microsoft udostępnił tymczasowe rozwiązanie, które zapewnia natychmiastową ochronę komputera (do pobrania stąd ) . Pełna aktualizacja zostanie udostępniona użytkownikom w piątek, 21 września 2012."

[za The Verge ]

Więcej o: