iPhone 5 - recenzje jak na razie entuzjastyczne [Kalejdoskop]

Światowe serwisy opublikowały właśnie recenzje iPhone'a 5. Według opinii większości redaktorów najnowszy smartfon Apple jest najpiękniejszym urządzeniem jakie stworzono w Cupertino. Działa znacznie lepiej od iPhone'a 4S i Samsunga SIII, choć suche dane wynikające ze specyfikacji mogłyby poddawać to w wątpliwość.

Wśród wielu recenzji najnowszego iPhone'a kilka opinii o nim się powtarza. Dziennikarze - oczywiście nie wszyscy - doceniają poziom jego wykonania i fantastyczną sprawność działania. Smartfon Apple podoba się i jest oceniany wysoko jako całość: urządzenie, oprogramowanie, serwis. Co dokładnie piszą portale branżowe?

Guardian

Poświęca bardzo dużo uwagi iPhone'owi i wychwala w zasadzie wszystko: od projektu poprzez jakość panoramicznych zdjęć, nowe mapy aż po usprawnioną Siri i nowość, jaką jest Passbook.

"Ci którzy pospiesznie ocenili iPhone'a 5 na podstawie jego specyfikacji - nie doświadczając jego funkcji i usług - popełnili błąd. Telefon to nie tylko komponenty" [ ] "Wśród smartfonów duże ekrany są popularne, jednak większość rosnąc wymusza używanie dwóch dłoni do obsługi smartfonu. Apple uniknął tej pułapki"

CNET

"iPhone 5 jest iPhonem na którego czekaliśmy od 2010 roku. Wreszcie widzimy długo oczekiwane usprawnienia: większy ekran, szybsze LTE 4G i ostry jak brzytwa nowy design".

All Things Digital

"Uważam, że ekran nowego iPhone'a znacznie łatwiej obsługiwać od większych rywali. Podejście Apple sprawia, że telefon jest wygodniejszy w użyciu, szczególnie jedną ręką." "Testując iPhone'a 5 popularnym narzędziem diagnostycznym GeekBench stwierdziliśmy, że ma procesor o częstotliwości 1,07Ghz (w wersji 4S było to 800Mhz) i 1GB pamięci (dwukrotnie więcej niż w iPhonie 4S). Ale to nie mówi wszystkiego. Testując iPhone'a jego aplikacjami (iMovie, iPhoto, Keynote, GarageBand i innymi) stwierdziliśmy, że wszystko ładuje się ekstremalnie szybko."

Slashgear

"Połączenie mocnej obudowy i wysokogatunkowych materiałów sprawia, że iPhone nie wygląda podrzędnie. Nowy model nie różni się dramatycznie od poprzednika. Wydaje się dostatecznie znajomy, aby nie przestawał być użytecznym i spójnym."

The Telegraph

"Uruchamianie telefonu, ładowanie aplikacji, robienie zdjęć - wszystko jest szybsze. Benchmarki wykonane przy użyciu Geekbench pokazały, że iPhone 5 jest szybszy nie tylko od 4S ale i od Samsunga Galaxy S3."
"iPhone 5 jest wspaniałym smartfonem zrobionym jeszcze lepiej. Jest szybki, lekki i wsparty największym sklepem z aplikacjami. Jest też prawdopodobnie najpiękniejszym smartfonem jaki kiedykolwiek zaprojektowano".
"Specyfikacja wskazuje, że iPhone 5 pozostaje w tyle za rywalami pod względem oferowanych funkcji. W rzeczywistości ciężko jest podawać jako argument funkcje, których przeciętny użytkownik po prostu nie potrzebuje. NFC nie jest w powszechnym użyciu a bezprzewodowe ładowanie byłoby fajne ale i tak wymaga wtyczki wpiętej w gniazdko".

Time

"Wyższy ekran opłaca się w wielu sytuacjach. Na przykład ekran startowy pomieści teraz dodatkowy rząd aplikacji. A poczta czy kalendarz mogą wyświetlić informacje wygodniej bez upychania ich. No i ekran - kiedy go obrócisz daje proporcje 16:9 - idealne do oglądania wideo.

TechCrunch

"Naprawdę wierzę, że ta aktualizacja iPhone'a jest najlepszą, jaką wykonał Apple." [ ] "iPhone 5 jest kulminacją tego, co Apple robi najlepiej. Ten smartfon jest niemal idealny."

Wall Street Journal

"Apple wziął się za świetny produkt i zrobił go jeszcze lepiej. Klienci, którzy wolą olbrzymie ekrany lub pewne marginalne funkcje mają olbrzymi wybór urządzeń ale iPhone 5 jest doskonałym wyborem." [ ]

Engadget

"Czy cię powali? Trzymając go w ręku możesz być zaskoczony. To z pewnością najlepszy iPhone jak do tej pory powstał. Wyróżnia go design. To jest to, na co czekałeś."

Dziennikarze zwracają też uwagę, że wiele cech nowego iPhone'a umyka, jeśli nie mamy go w dłoni jak choćby precyzja nowego rodzaju ekranu dotykowego, który został odchudzony o jedną warstwę.

Nie wszyscy mówią o nowym urządzeniu Apple z takim samym entuzjazmem. Pojawiają się   wątpliwości co do czasu pracy baterii i zastrzeżenia o niedostosowanych do nowego ekranu aplikacjach.

Apple nie chce przekonywać do swojego produktu na siłę. Ulepszył to, co dla większości konsumentów najistotniejsze: ekran, aparat i system,  zachowując wyjątkowość smartfonu.

W Cupertino wierzą w stworzoną przez siebie filozofię, wierzą w wierność konsumentów. Apple jest na szczycie, pytanie tylko czy jest też u szczytu swoich możliwości. Świetny iPhone 5 i wyjątkowo silni konkurenci podsycają wątpliwości: co dalej? Ale odpowiedzią na to pytanie Tim Cook nie musi się martwić jeszcze przez jakieś dwa lata.

Więcej o: