SkyDrive zyskuje nową funkcjonalność: kosz, który pomoże przywrócić skasowane pliki

Kosz, który pozwoli przywrócić nieopatrznie skasowane dane właśnie pojawił się jako nowa funkcja wirtualnego dysku SkyDrive. Microsoft zapowiada też kolejną nowość: możliwość tworzenia interaktywnych ankiet.

Microsoft przedstawił właśnie nową funkcję wirtualnego dysk SkyDrive. Recycle Bin (z ang. kosz) pozwala na przywrócenie usuniętego pliku - na przykład zdjęcia. Wystarczy wybrać przycisk "undo" i odczekać trochę (nie więcej niż dobę) a skasowane dane powrócą.

Wcześniej podczas kasowania plików system Microsoftu pytał nas o potwierdzenie polecenia. Teraz pliki od razu są przenoszone do kosza ale mogą być przywrócone w każdej chwili.

Fot. Microsoft

Warto przypomnieć, że w tej chwili SkyDrive tworzy automatycznie kopie poprzednich wersji dokumentów Office.

Przy okazji Microsoft zapowiedział kolejną nowość, na którą przyjdzie nam nieco poczekać. SkyDrive będzie mógł służyć do tworzenia i analizowania ankiet.

Wirtualny dysk Microsoftu wzbogacono o nowe funkcje na podstawie badań przeprowadzonych wśród amerykańskich studentów. Od kilku miesięcy usługi Microsoftu są odświeżane i modernizowane - gigant z Redmond robi wszystko co może, by udowodnić, że jego produkty spełniają aktualne potrzeby konsumentów. I dzięki takiej filozofii zyskujemy dopracowane i darmowe narzędzia.

[ za thenextweb.com ]

Więcej o: