W Polsce 30% osób wciąż kupuje smartfona bez pakietu danych

Smartfon bez internetu? Niektórzy wybierają takie połączenie.

T-Mobile podzielił się kilkoma danymi dot. polskiego rynku. 60% wybierających nowy telefon u tego operatora decyduje się na smartfona. T-Mobile przewiduje, że dalsza promocja inteligentnych telefonów podbije ten wskaźnik do 70%. Jak zdradził w wywiadzie dla Media&Marketing Polska Grzegorz Bors z PTC:

70% osób kupuje smartfony wraz z pakietami transmisji danych. Mamy tu jeszcze pracę do wykonania, bo dalej 30% nie kupuje tych pakietów transmisji danych i dla nich nie jest to smartfon, tylko raczej "nicefon".

Przyznam, że te statystyki trochę mnie dziwią. Raz, że pakiet danych pozwala uniknąć dużych rachunków za internet, jeśli przez przypadek zapomnimy wyłączyć transfer danych w opcjach telefonu. Dwa, że smartfony nie bez powodu mają wspomnianą opcję domyślnie włączoną - to urządzenia, w których dzwonienie i SMS-owanie jest tylko jedną, a nie główną, z funkcjonalności. Równie istotna jest możliwość przeglądania sieci i aplikacje.

No ale z drugiej strony 30% to nie jest wiele i z czasem będzie się zapewne zmniejszać, szczególnie gdy same oferty pakietów danych będą się stawać coraz bardziej korzystne.

Źródło: Telepolis

Więcej o: