Szef Nokii widzi szansę Lumii w... obawach operatorów

Dyrektor generalny Nokii, Stephen Elop, jest przekonany, że świat będzie mu i jego firmie sprzyjać. Może trochę zbyt przekonany.

Nokia ostatnio podzieliła się ze światem niezbyt optymistycznymi wynikami finansowymi za trzeci kwartał (strata prawie miliarda euro w trzy miesiące). Żeby uspokoić nastroje Stephen Elop zdradził inwestorom, gdzie widzi szansę dla Lumii. A widzi ją...

Wśród operatorów wzrasta niepokój związany z dominacją na rynku dwóch ekosystemów (iOS i Android - dop. ). Sądzę, że niedługo będziemy świadkami trendu, kiedy to zachodni operatorzy zaczną dochodzić do wniosku, że "potrzebujemy trzeciego ekosystemu, naprawdę potrzebujemy".

I kto wie, być może rzeczywiście tak będzie. Niemniej uzależnianie powodzenia Lumii od widzimisię operatorów (i tego, że w takiej sytuacji to właśnie na Lumię postawią) nie jest raczej taktyką, która mogłaby kogokolwiek przekonać, że Nokia ma środki do naprawienia swojej sytuacji. A szkoda, bo na rynku trzeci gracz rzeczywiście by się przydał, nie tyle nawet dla operatorów, co dla nas, klientów.

dane dostarcza:

Więcej o: