Nowy Jork szykuje się na premierę Windows 8. Czy na pewno?

Jestem w Nowym Jorku, czekam na jutrzejszą premierę Windows 8. Czy Microsoft i kafelki są widoczne na rogu każdej ulicy? Nie bardzo.

Premiera Windows 8 ma być spektakularna . Microsoft zapowiedział, że w Nowym Jorku i w Chicago zostaną otwarte dwa sklepy z produktami Microsoftu, w tym zapewne z tabletami Surface. W sumie takich sklepów ma być 28. W kilku amerykańskich miastach koncern chce zapewnić darmowe WiFi dla mieszkańców.

Jeden z takich punktów widać na powyższym zdjęciu - Microsoft zafundował darmowe WiFi na stacji metra. Takich punktów w Nowym Jorku jest więcej. Ale tego, że hotspot jest prezentem od Microsoftu dowiadujemy się tylko z tego, że na banerku jest logo Windows 8.

Darmowe WiFi faktycznie działa. Gdy połączymy się z siecią i uruchomimy przeglądarkę zobaczymy, że korzystamy z niego dzięki Microsoftowi. Pojawi się też logo Windows 8.

Darmowe WiFi sponsorowane przez MicrosoftDarmowe WiFi sponsorowane przez Microsoft Fot. J. Sosnowska Fot. J. Sosnowska

Gdzie informacja o tym, że produkt trafi na rynek już 26 października? Kolejna strona będzie zachęcać nas do tworzenia aplikacji na Windows 8. W dalszym ciągu ani słowa o premierze.

Darmowe WiFi sponsorowane przez MicrosoftDarmowe WiFi sponsorowane przez Microsoft Fot. J. Sosnowska Fot. J. Sosnowska

Chodzę po mieście i wypatruję bilboardów, reklam Windows 8 lub Surface. Nowy Jork jest duży, a ja jestem tu zaledwie jeden dzień, ale jak do tej pory w oczy rzucił mi się tylko ten darmowy hotspot na stacji metra.

Dość skromnie wygląda też miejsce, w którym jutro odbędzie się konferencja, na której oficjalnie zadebiutuje ukończony Windows 8:

Pier 57, New York City at 15th. To tu jutro zadebiutuje Windows 8Pier 57, New York City at 15th. To tu jutro zadebiutuje Windows 8 Fot. Krzysztof Kurek Fot. Krzysztof Kurek

Pamiętam konferencje producentów sprzętu, np. premiery telefonów, których nie sposób było nie zauważyć już po wyjściu na lotnisko (celują w tym zwłaszcza producenci z Korei). W czasie tamtych konferencji całe miasto upstrzone było flagami i zapowiedziami nowego produktu.

W Nowym Jorku - jak na razie - Windowsa 8 na ulicach nie widać.

Microsoft Windows 8 Pro Upgrade PL BOX 0 opinii w okazje.info

Więcej o: