Microsoft z pompą otworzył swój sklep, a Times Square rozbłysł reklamami Windows 8

"Tablet Surface zmieni reguły gry" - zapowiedział prezes Microsoftu, Steve Ballmer, podczas ceremonii otwarcia sklepu na Times Square.

Microsoft zwlekał z promocją Windows 8 do ostatniej chwili. Ostatnio pisałam, że w Nowym Jorku na ulicach po prostu nie widać premiery nowego produktu . Dzisiaj firma z nawiązką nadrobiła te braki. Już po oficjalnej premierze Windows 8 przyszedł czas na reklamę. I to nie byle jaką, bo w samym centrum Nowego Jorku, na Times Square. Na środku wydzielono specjalny obszar, gdzie wystawione są urządzenia z Windows 8, do których każdy może podejść, porozmawiać z pracownikami i dowiedzieć się, jakie nowości przychodzą wraz z nowym systemem operacyjnym.

To jednak nie wszystko. Times Square znany jest z gigantycznych i wszechobecnych reklam. Dziś co najmniej 15 z nich to były reklamy Windows 8. Nawet nie chcę myśleć, ile Microsoft za to zapłacił. Zobaczcie zresztą sami:

Zobacz wideo

Kulminacyjnym punktem wieczoru było otwarcie sklepu Microsoftu, także na Times Square. Sprzedawane w nim będą głównie tablety Surface, Windows 8, oraz urządzenia działające pod kontrolą tego systemu operacyjnego.

Ceremonię poprowadził sam Steve Ballmer.

Zobacz wideo

Microsoft pewnie ma nadzieję, że po produkty firmy będą ustawiać się podobne kolejki, jakie czekają za każdym razem przed sklepami pewnej technologicznej firmy na A. Czy będzie tak faktycznie - zobaczymy. Dziś jednak ceremonia otwarcia przyciągnęła prawdziwe tłumy.

Tłumy na otwarciu sklepu MicrosoftuTłumy na otwarciu sklepu Microsoftu Fot.J. Sosnowska Fot.J. Sosnowska

A sam sklep? Nie ma tej magii, co sklepy Apple. Ale dziś był też wyjątkowo zatłoczony. Można w nim kupić tablety Surface (eksponowane na wszystkich głównych miejscach), Windows 8, oraz klika urządzeń z nowym OS-em, produkcji partnerów koncernu.

Tłumy wewnątrz sklepu MicrosoftuTłumy wewnątrz sklepu Microsoftu Fot. J. Sosnowska Fot. J. Sosnowska

Pierwsi klienci już kupowali własne egzemplarze Surface'a.

Sklep MicrosoftuSklep Microsoftu Fot. J. Sosnowska Fot. J. Sosnowska

Sklep Apple w Nowym Jorku znajduje się na 5 Ulicy. Sklep Microsoftu na Times Square. Czy sklepy Microsoftu zyskają popularność? Czy będą tłumnie odwiedzane po premierach produktów? Trudno powiedzieć. Widać natomiast wyraźnie, jak ważna jest dla Microsoftu premiera Windows 8.

dane dostarcza: