Polak laureatem technologicznego Osara magazynu Time

W rankingu magazynu Time na  najistotniejsze innowacje tego roku znalazły się m.in.: łazik Curiosity, okulary Google, drukarka 3D. I brawurowy pomysł Polaka.

Wśród urządzeń, które magazyn Time uznał za szczególnie innowacyjne są takie, o których słyszeliśmy oraz mniej znane rozwiązania.

Na początek warto wymienić marsjański łazik Curiosity . Dziesięciokrotnie cięższy od jakiejkolwiek poprzedniej sondy wysłanej na czerwoną planetę i sterowany bez kabli.

Fot. NASA

W zestawieniu Time znalazł się wynalazek Polaka . Mieszkający w USA Marcin Jakubowski stworzył "zestaw do tworzenia cywilizacji". Instrukcje można pobrać za darmo a dzięki niej możliwe jest wytworzenie 50 "najpotrzebniejszych w nowoczesnym życiu maszyn". The Civilization Starter Kit możecie poznać dzięki poniższemu filmowi.

W rankingu znalazł się też dron The Switchblade . Można przetransportować go na pole bitwy w plecaku. Na kolejnym miejscu rankingu znalazł się robot Baxter - służy do sortowania i pakowania. Jest niezwykle przyjazny dla niezaawansowanego technicznie użytkownika i niedrogi. A więc dostępny. W zestawieniu znalazła się też drukarka 3D MakerBot Replicator 2 .

Fot. marketbot.com

Nazwa "replikator" w sumie bardzo trafnie ją charakteryzuje. Model doceniony przez Time jest najszybszy, najbardziej dokładny i potrafi wytworzyć największe przedmioty spośród konkurencji.

"Innowacyjnego Oscara" zdobyły też okulary Google . Za to, że dzięki nim "rzeczywistość rozszerzona" ma szansę stać się bardziej powszechna. Google Glass umożliwią wykonywanie zdjęć, wideo-chaty, sprawdzanie spotkań, dostęp do map i stron internetowych. Już w 2014 roku.

Warta zauważenia jest też zabawka zmieniająca iPhone'a w najlepszego przyjaciela człowieka - połączenie telefonu z psem. Rozpoznaje on gesty i polecenia głosowa przez mikrofon i kamerę. Kto pamięta Tamagotchi będzie wiedział, jak używać Techpet .

Fot. za Time

A na koniec coś zaskakującego: sztuczna chmura. Można jej "używać" w pomieszczeniu. Wystarczy spojrzeć na poniższe zdjęcie aby nie mieć wątpliwości: nie chcę wiedzieć jak to działa. Chcę to mieć!

Fot. za Time.com

Pełne zestawienie magazynu Time znajdziecie pod tym adresem .

[ za  techland.time.com ]

Więcej o: