Centrum współczesnego internetu obchodzi dziś 110. urodziny

Jeśli wybierasz się do USA, Mountain View raczej nie znajduje się na liście miast do zwiedzenia. No chyba, że jesteś technogeekiem. A szkoda - trochę głupio nie odwiedzić miejsca, które można nazwać centrum internetu.

Jak na standardy amerykańskie to niewielkie miasto - w 2010 r. liczyło niespełna 75 tysięcy mieszkańców, ale jeszcze na początku lat 50. mieszkało tam dziesięć razy mniej osób.

Tymczasem mieszczące się tam firmy spotykasz każdego dnia - w internecie. Mountain View wraz z Palo Alto, Los Altos, Sunnyvale, Cupertino, Santa Clara i San José tworzy Dolinę Krzemową, miejsce, gdzie mieszczą się firmy będące liderami współczesnego rynku serwisów internetowych i nowych technologii.

Siedziby  mają tam Google, Mozilla Foundation (Mozilla Corporation), LinkedIn, Evernote, Symantec czy SETI Institute. Da się też zauważyć wyraźną obecność AOL, Nokii, Microsoftu, Opera Software czy Red Hat, zaś w przeszłości działały w tym mieście m.in. Friendster Intel czy Netscape. Nieźle jak na miejscowość, która zaczynała jako przystanek dla dyliżansów na trasie San Francisco-San José.

Dokładnie dziś obchodzimy 110. rocznicę założenia Mountain View - stało się to 7. listopada 1902 r. Z tej okazji zapraszam na wirtualną wycieczkę - za pomocą produktu jednej z tamtejszych firm: Google Street View.

Przejdź do galerii >

Jesli wybierasz się do USA, Mountain View raczej nie znajduje się na liście miast do zwiedzenia. No chyba, że jesteś technogeekiem. A szkoda - trochę głupio nie odwiedzić miejsca, które można nazwać centrum internetu.

Jak na standardy amerykańskie to niewielkie miasto., liczące sobie w 2010 r. niespełna 75 tysięcy mieszkańców, ale jeszcze na początku lat 50. mieszkało tam dziesięć razy mniej osób.

Tymczasem mieszczące się tam firmy spotykasz każdego dnia - w internecie. Siedziby mają tam Google, Mozilla Foundation (Mozilla Corporation), LinkedIn, Evernote, Symantec, SETI Institute. Da się też zauważyć wyraźną obecność AOL, Nokii, Microsoftu, Opera Software czy Red Hat, zaś w przeszłości działały w tym mieście m.in. Friendster Intel czy Netscape.

Nieźle jak na miejscowość, która zaczynała jako przystanek dla dyliżanów na trasie San Francisco-San Jose.

Dokładnie dziś obchodzimy 110. rocznicę założenia Mountain View - stało się to 7. listopada 1902 r. Z tej okazji zapraszam na wirtualną wycieczkę - za pomocą produktu jednej z tamtejszych firm: Google Street View.

Siedziba Google - dokładniej budynek 43., jeden z wielu, które wchodzą w skład olbrzymiego kompleksu Googleplex.

Tak wygląda cały kompleks z satelity.

Więcej o: