Karta płatnicza z klawiaturą i wyświetlaczem? Już w Polsce

Nie, to nie fotomontaż. Według informacji MasterCard klawiatura i wyświetlacz zamontowane w karcie debetowej "umożliwiają komunikację z bankiem." Ale o co chodzi?

Najpierw wypada zapewnić, że przy pomocy karty MasterCard Display Debit można całkiem normalnie wypłacać pieniądze z bankomatów. W tym wypadku akurat z automatów sieci Euronet.

O co jednak chodzi z tym ciekłokrystalicznym wyświetlaczem? MasterCard twierdzi, że za jego pomocą użytkownik może, na przykład, sprawdzić stan rachunku, do którego karta została wydana, a także zwyczajnie logować się do niego i potwierdzić operacje dokonywane przez internet.

Oprócz tego, jak czytamy w informacji MasterCard:

Wyświetlacz na karcie służy także do sprawdzania kursów walut, czy odbierania komunikatów marketingowych. Po każdej transakcji na ekranie karty możemy zobaczyć, ile pieniędzy sprzedawca ściągnął nam z rachunku (i tym samym sprawdzić, czy jest to właściwa kwota) oraz przejrzeć wcześniejsze transakcje.

Póki co, karty tego typu wydawać będzie swoim klientom w Polsce Getin Bank. Która kolejna instytucja finansowa po nie sięgnie i czy karty Display Debit okażą się rewolucją na miarę pojawienia się telefonów komórkowych? Dowiemy sie już prawdopodobnie niedługo.

Więcej o: