Rok 2012 na YouTube: tymi filmikami żył cały świat

YouTube to tylko śmieszne filmiki? No... prawdę mówiąc - podsumowanie minionego roku pokazuje, że jest w tym trochę prawdy.

Szał na podsumowania roku dotarł i do YouTube'a. Oczywiście serwis z filmikami nie mógł zrobić niczego innego, jak tylko przygotować z tej okazji... specjalne wideo. Połączono na nim w jedno najpopularniejsze nagrania z minionego roku. W rolach głównych - najpopularniejsze osobistości tego serwisu. Za podkład muzyczny służy zaś - oczywiście - przerobione "Gangnam Style". Jeśli nie znacie niektórych z tych postaci czy nawiązań to poczekajcie do końca, możecie tam kliknąć w każdego i dowiedzieć się, "o co właściwie chodzi".

 

Co więc oglądaliśmy na YouTube w 2012 roku?

1. PSY - GANGNAM STYLE 2. Somebody That I Used to Know - Walk off the Earth (Gotye - Cover) 3. KONY 2012 4. "Call Me Maybe" by Carly Rae Jepsen - Feat. Justin Bieber, Selena, Ashley Tisdale & MORE! 5. Barack Obama vs Mitt Romney. Epic Rap Battles Of History Season 2. 6. A DRAMATIC SURPRISE ON A QUIET SQUARE 7. WHY YOU ASKING ALL THEM QUESTIONS? .. #FCHW 8. Dubstep Violin- Lindsey Stirling- Crystallize 9. Facebook Parenting: For the troubled teen. 10. Felix Baumgartner's supersonic freefall from 128k' - Mission Highlights

Nie ma najmniejszych wątpliwości - świat YouTube'a ciągle jest amerykocentryczny. PSY to oczywiście chlubny wyjątek, nie da się jednak ukryć, że na skalę globalną popularność tego południowokoreańskiego wykonawcy zaczęła się w USA.

Jeśli jeszcze bardziej chcecie przypomnieć sobie, co działo się w 2012 roku, to obejrzyjcie to przygotowane przez YouTube zestawienie (w języku polskim), na którym w dowolnym momencie możecie przenieść się do kluczowych filmików:

 

A jakie filmiki były najpopularniejsze w Polsce? Oto lista:

1. Weekend - Ona Tańczy Dla Mnie 2. PSY - GANGNAM STYLE 3. Jula - Za każdym razem 4. Oceana - Endless Summer 5. Jarzębina "Koko Koko Euro spoko" 6. Ewelina Lisowska - Nieodporny Rozum 7. KlejNuty - Lubię wypić 8. V-Unit - V nie dla ACTA 9. NO ACTA ! Jak działa ACTA. 10. Przemyślenia Niekrytego Krytyka: Dobranocny Ogród

Rządzi więc discopolo, muzyka związana z euro (w tym pseudo-folkowy potworek), koreański fenomen na skalę światową, kilka popowych piosenek rodzimych wykonawców, poboczny projekt CeZika, ACTA i Niekryty Krytyk.

Zobaczymy, co będzie za rok.

[za Google Polska ]

Więcej o: