5 mln dolarów kary dla Morgan Stanley - za błędy podczas giełdowego debiutu Facebooka

Choć od debiutu giełdowego Facebooka minęły już miesiące, sprawa wciąż rodzi emocje. Morgan Stanley, gigant finansowy, właśnie dostał 5 mln dolarów kary.

Debiuty giełdowe rodzą ogromne emocje, w końcu nieraz w grę wchodzi wiele miliardów dolarów. Dlatego też instytucje rządowe starają się im bacznie przyglądać, wyłapując i karząc podejrzane odstępstwa.

Jak donosi Bloomberg , stan Massachusetts nałożył na Morgan Stanley 5 mln dolarów kary. Za co? Morgan Stanley, obok Goldman Sachs i JP Morgan, obsługiwał debiut giełdowy Facebooka. Krótko przed nim Facebook poinformował instytucje, że prognozy finansowe firmy będą słabsze niż zakładano.

Ta informacja mogła wpłynąć na kurs akcji podczas debiutu spółki, nie została jednak upubliczniona. Zamiast tego instytucje finansowe przekazały informacje tylko wybranym inwestorom.

Choć Morgan Stanley cieszy się, że doszedł do porozumienia z władzami stanowymi, to jednocześnie nie chce potwierdzić, że rzeczywiście grał nie fair. William Galvin, urzędnik stanu zajmujący się nadzorem giełdowym, w rozmowie z Reutersem przyznał, że to nie koniec kontrowersji wokół debiutu giełdowego. Pozostaje w końcu kwestia choćby Goldman Sachs i JP Morgan.

Więcej o: