CES 2013: Samsung prezentuje nowe produkty: nowe Smart TV, aparaty fotograficzne i notebooki

Na targach CES 2013 Samsung zaprezentował odświeżone linie większości swoich produktów. Nie zabrakło więc telewizorów, aparatów fotograficznych, lodówek czy notebooków. Nie pokazano natomiast jednego - urządzeń mobilnych. Nie dziwi mnie to, w końcu w lutym kolejne targi, poświęcone w całości właśnie smartfonom i tabletom.

Najnowszym flagowym telewizorem Samsunga będzie model LED F8000. Dostępny będzie w różnych rozmiarach, największy to 75 cali. Co więcej - znajdzie się w nim aż czterordzeniowy procesor; Samsung zapewnia, że urządzenie jest trzy razy szybsze, niż telewizory które zadebiutowały w 2012 roku.

Fot. J. Sosnowska

Jak może pamiętacie, Samsung zapowiadał odświeżenie linii Smart TV . Oto teraz się doczekaliśmy - w telewizorach koreańskiego producenta znajdziemy między innymi rozpoznawanie głosu oraz tzw. funkcję S-Recommendation, czyli podpowiedzi, co dziś ciekawego w telewizji, co może mi się spodobać. Jak wynikało z prezentacji na konferencji, telewizor reaguje na zdania wypowiadane w języku potocznym, nie trzeba więc wydawać sztywno ustalonych poleceń.

Fot. J. Sosnowska

Pojawia się także całkiem nowa wersja Smart Hub. Składać się będzie z 5 paneli, z treścią pogrupowaną według rodzaju. Pierwszy panel wyświetlać będzie informacje o tym, co obecnie można zobaczyć w telewizji, zbliżające się odcinki seriali oraz sugestie, co może zainteresować widzów. Na kolejnych znajdziemy filmy, następnie muzyk, filmy i zdjęcia z urządzeń połączonych z telewizorem (tabletów, smartfonów), potem informacje z serwisów społecznościowych i w końcu aplikacje. Odświeżone Smart TV Samsunga ma obsługiwać też zakupy przez telewizor.

Fot. J. Sosnowska

Producent pamiętał również o osobach, które kupiły jego telewizor z internetem już w poprzednich latach, ale chciałyby cieszyć się nowymi funkcjami. Dla nich przygotowano tzw. evolution kit, czyli element, który można dodać do telewizora i w ten sposób wzbogacić stary model o nowe rozwiązania. Evolution kit to po prostu małe pudełko z elektroniką, które należy podpiąć z tyłu telewizora.

Samsung zaprezentował także telewizor Ultra High Definition. Wielki, 85-calowy, z głośnikami wbudowanymi w ramkę. Istnieje także jeszcze większa wersja tego telewizora, bo aż 110- calowa. Była jednak tak duża, że została na stoisku Samsunga.

Fot. J. Sosnowska

Czy wspominała już, że Samsung zaprezentował całą gamę nowych produktów? Na CES 2013 debiutuje też lodówka T9000. Ma ona połączenie z internetem, można instalować na niej aplikacje, przekształcić ją w elektroniczną nianię (zostawiasz smartfon w pokoju dziecka, a sam poprzez lodówkę masz podgląd na to, co wyprawia potomek). Jednak funkcja która może najbardziej cieszyć nie jest związana z internetem - to opcja decydowania, czy lodówka ma być lodówką, czy zamrażarką.

Z aparatów fotograficznych na targach CES 2013 zadebiutował NX300. Z hybrydowym autofokusem oraz wyświetlaczem AMOLED o przekątnej 3,31". Można nim robić zdjęcia i filmy zarówno 2D jak i 3D.

Fot. J. Sosnowska

Na konferencji nie zabrakło także komputerów z Windows 8. W tym roku królować będzie Samsung Series 7 Chronos, z czterordzeniowym procesorem, 15,6" wyświetlaczem Full HD. Oprócz tego w portfolio producenta znajdziemy Series 7 Ultra, czyli komputer z 13,3" ekranem full HD, Windowsem 8 i procesorem Intela i5 lub i7.

Fot. J. Sosnowska

Nie zabrakło też usług - Samsung zapowiedział stworzenie "Samsung for Enterprise", czyli Safe. Jest to inicjatywa dla osób, które nie dostają od pracodawców telefonów służbowych, ale telefony aktywnie w pracy wykorzystują. Samsung zapowiada stworzenie specjalnych aplikacji, które mają wspomagać pracodawcę pod względem bezpieczeństwa danych. Pomysł nie dziwi, a wręcz wygląda na bardzo udany. W końcu coraz częściej korzystamy w pracy z własnych urządzeń. A sławne pod względem "bezpieczeństwa korporacyjnego" BlackBerry już dawno przestały być wybierane jako smartfon nr 1 dla pracowników.

dane dostarcza:

Więcej o: