Zestawienie najnowszych darmowych programów antywirusowych

Przedstawione przez nas programy to najpopularniejsze darmowe programy antywirusowe. Warto sprawdzić czy do naszego antywirusa jest dostępna aktualizacja, lub w przypadku posiadania przestarzałej wersji pobrać najnowszą. 

Dlaczego warto mieć najnowszą wersję antywirusa? Gdyż tylko i wyłącznie wtedy będziemy mieli dostęp do najnowszej bazy wirusów, a nasz komputer będzie po prostu bezpieczniejszy. Ponadto nowsza wersja często oznacza mniejsze wymagania i szybszą pracę programu antywirusowego, czyli mniejsze obciążenie naszego komputera.

Avast! Free AntivirusAvast! Free Antivirus Avast Avast

Avast! Free Antivirus - wersja 7.0 avast! Free Antivirus oferuje ochronę w przypadku aplikacji do ściągania plików z Internetu oraz ochronę komunikatorów internetowych. Avast! ochrania w sposób ciągły procesy systemowe.

Najnowsza wersja oferuje takie funkcjonalności jak aktualizowanie baz wirusów w czasie rzeczywistym - teraz wszystkie sygnatury wirusów są wysyłane do użytkownika w czasie rzeczywistym przy użyciu chmury, eliminując konieczność oczekiwania na tradycyjną aktualizację bazy. Posiada również nowy wewnętrznie skanujący silnik, który może podejmować bardziej inteligentne decyzje, a także sprawia że program ma większą szybkość i mniejsze wykorzystanie zasobów.

Avast! Free Antywirus w najnowszej wersji pobierzecie za darmo w serwisie sciagnij.pl

AVG Antivirus Free - edycja 2013 AVG Antivirus Free Edition zapewnia automatyczne aktualizacje, ochronę przed wirusami, programami typu spyware, oraz innymi zagrożeniami. Program na bieżąco sprawdza wyniki wyszukiwania w Internecie dzięki funkcji LinkScanner i informuje które linki są bezpieczne.

AVG zawiera w sobie także moduł chroniący przed kradzieżą tożsamości, czyli tzw. phishingiem, do którego dochodzi najczęściej podczas dokonywania zakupów w Internecie lub logowania się na konto bankowe.

AVG Antivirus Free Edition 2013 w najnowszej wersji pobierzecie za darmo w serwisie sciagnij.pl

Bitdefender Free Antivirus - edycja 2013 BitDefender Antivirus Free Edition to rozwiązanie dla domowych użytkowników, którzy chcą korzystać z bezpłatnego programu antywirusowego, a jednocześnie cenią swoje bezpieczeństwo.

BitDefender Antivirus Free Edition nie ma zaawansowanych funkcji, jednak sam silnik skanujący jest bardzo dobry i skuteczny. W skład wchodzi skaner antywirusowy oraz moduł antyszpiegowski.

Bitdefender Free Antivirus w najnowszej wersji pobierzecie za darmo w serwisie sciagnij.pl

Comodo AntivirusComodo Antivirus Comodo Comodo

Comodo Antivirus - wersja 6.0 Comodo Antivirus to przede wszystkim prosty i intuicyjny interfejs, który zastał stworzony z myślą o początkujących użytkownikach. Aplikacja posiada szereg filtrów dzięki którym przeskanujemy komputer tylko w poszukiwaniu np. wirusów.

Comodo Antivirus wykryje złośliwe oprogramowanie i usunie je z systemu operacyjnego. Pliki których aplikacja nie może się pozbyć zostaną automatycznie przeniesione do kwarantanny.

Najnowsza wersja wspiera system aktualizacji przez chmurę, mechanizm piaskownicy dla nowo otwieranych programów, czy ochronę skrzynki mailowej i tryb Game Mode.

Comodo Antivirus w najnowszej wersji pobierzecie za darmo w serwisie sciagnij.pl

Microsoft Security Essential - wersja 4.1 Microsoft Security Essentials stanowi podstawowy poziom ochrony komputera. Program skutecznie wykrywa wszystkie znajdujące się na komputerze niechciane programy. Chroni system przed Windows przed złośliwym oprogramowaniem (wirusy, spyware, rootkity).

Najnowsza wersja posiada wiele usprawnień względem swoich poprzedników, w tym m.in. integracje z systemowym firewallem, dodano inspekcję ruchu sieciowego, jak również zwiększenie wydajności.

Microsoft Security Essential w najnowszej wersji pobierzecie za darmo w serwisie sciagnij.pl

Panda Cloud AntivirusPanda Cloud Antivirus Panda Panda

Panda Cloud Antivirus - wersja 2.1 Panda Cloud Antivirus nie wymaga aktualizacji, ponieważ opiera się w całości na tak zwanym przetwarzaniu w chmurze (cloud computing) oraz kolektywnej inteligencji - jeśli zostanie wykryte nowe zagrożenie, program automatycznie będzie przed nim chronić.

Panda Cloud Antivirus ze względu na przetwarzanie w chmurze nie obciąża zasobów komputera, a przed nowymi odmianami złośliwego oprogramowania chroni już po 6 minutach od jego wykrycia.

Panda Cloud Antivirus nie wymaga aktualizacji, ponieważ opiera się w całości na tak zwanym przetwarzaniu w chmurze (cloud computing) oraz kolektywnej inteligencji - jeśli zostanie wykryte nowe zagrożenie, program automatycznie będzie przed nim chronić.

Panda Cloud Antivirus ze względu na przetwarzanie w chmurze nie obciąża zasobów komputera, a przed nowymi odmianami złośliwego oprogramowania chroni już po 6 minutach od jego wykrycia.

Panda Cloud Antivirus w najnowszej wersji pobierzecie za darmo w serwisie sciagnij.pl

Więcej o: