Rękawica Iron Mana i inne laserowe gadżety rodem z filmów science-fiction

"Żadnych planów, żadnych schematów!", uprzedza na początku każdego swojego filmiku Patrick Priebe, autor, między innymi, działającej rękawicy Iron Mana.

I może to i dobrze, tak myślimy. Jego bronie (bo w sumie tak trzeba nazwać to, co konstruuje) naprawdę działają i nie chcielibyśmy, żeby wpadły w niepowołane ręce. Co nas jednak zadziwia najbardziej, to fakt, że wszystko to wykonane zostało przez jednego pasjonata. Tony Stark żyje?

Być może. Od kilku dni w sieci furorę robi filmik prezentujący działającą rękawicę, prawie żywcem przeniesioną z superbohaterskiego filmu. I "działanie" oznacza w tym wypadku, że można z niej naprawdę... strzelać. Co prawda tylko do balonów, ale kto wie, co działoby się, gdyby trochę zwiększyć moc...

 

Twórca powyższego "gadżetu" już od dawna zajmuje się konstrukcją tego typu urządzeń. Na jego stronie laser-gadgets.com znaleźć można najrozmaitsze, działające, futurystyczne bronie wykonane... w domu. Poniżej prezentujemy, dla przykładu, Pulse Laser Gun (sądzimy, że to nie wymaga tłumaczenia) oraz najprawdziwszy pistolet laserowy:

 
 

Co najlepsze, wszystkie te gadżety można kupić. Wystarczy złożyć zamówienie za pomocą formularza kontaktowego na oficjalnej stronie. Cena nie jest podana.

Niektórych broni nie da się jednak nabyć. Prawdopodobnie twórca uznał, że są zbyt niebezpieczne. Patrzymy na przykład na rękawicę-miotacz płomieni i nie możemy uwierzyć własnym oczom:

 

Absolutnie najbardziej zadziwia nas jednak kusza strzelająca krążkami przypominającymi piły tarczowe. Dawno, dawno temu była taka gra jak Unreal Tournament i tam było coś takiego. Nazywało się Reaper i służyło do odcinania głów przeciwnikom. Nie sądziliśmy, że zobaczymy takie urządzenie w prawdziwym świecie:

 

Nie jesteśmy do końca przekonani, czy zdolności Patricka Priebe można nazwać "talentem", niewątpliwie jednak jesteśmy pod ogromnym wrażeniem.

Czekamy na działające wyrzutnie sieci rodem z przygód Spider-Mana.

Więcej o: