Ekrany, wszędzie ekrany! Przyszłość według Microsoftu

Żyj, pracuj, ucz się. To hasło kampanii Microsoftu który przekonuje, że za pięć do dziesięciu lat otaczać nas będą interaktywne ekrany. Rewolucja, której elementami są Surface i PixelSense ma umożliwić nam wzajemną komunikację, pracę, rozrywkę w każdych warunkach.

W odróżnieniu od Google, który wierzy w "rzeczywistość wyświetlaną przed użytkownikiem" Microsoft wierzy w ekrany. W nagraniu "Microsoft's Future Vision: Live, Work, Play" (Wizja przyszłości: żyj, pracuj ucz się), które właśnie trafiło do sieci widzimy świat za "pięć do dziesięciu lat".

Jest pełen dotykowych ekranów. Tablet, stół (w tym i kuchenny), ściana stają się interaktywne i "współpracują ze sobą".

W wizji Microsoftu nie ma znaczenia, jakie urządzenie wybieramy. Możemy rozpocząć pracę na smartfonie by jednym ruchem ręki przerzucić ją na ścianę. Możemy gotować obiad oglądając na kuchennym stole listę składników i rozmawiając z wirtualnym asystentem, który z ekranu wbudowanego w ścianę "widzi i słyszy" jak nam idzie.

Rozpoznawanie głosu i obiektów to według Microsoftu dopełnienie dotykowego interfejsu. Będziemy mogli na przykład chwycić w dłoń papryczkę i spytać "kuchenną ścianę" co z tym zrobić. W odpowiedzi dostaniemy przepisy, zdjęcia, filmy.

Czy za pięć lat dzisiejsze tablety staną się częścią każdego sprzętu domowego? Czy wszystko odbywać się będzie przez dotykową nawigację? A może to po prostu promocja produktów Microsoftu: tabletu Surface oraz interaktywnego stołu PixelSense (który wcześniej nazywał się Surface).

 

[ za news.cnet.com ]

Więcej o: