Nie martw się pojemnością tabletu. Uratuje cię Seagate Wireless Plus

Przenośny dysk 1TB łączący się z Twoim tabletem lub smartfonem za pośrednictwem WiFi. Czy nie brzmi to jak recepta na wszystkie problemy z brakiem miejsca na wideo i nie tylko?

Więcej przestrzeni dyskowej oznacza sporo większy wydatek - wie o tym każdy, kto przymierzał się do zakupu smartfonu lub tabletu. Dzięki innowacyjnemu produktowi Seagate zyskujemy trochę oddechu.

Seagate Wireless Plus to przenośny dysk z wbudowanym (jak nazwa wskazuje) łączem bezprzewodowym. Możemy zapisać na nim 1TB danych. Urządzenie daje się też podpiąć kablem (USB, FireWire 800, Thunderbolt).

Dysku można używać jako urządzenia do streamingu wideo. Wytrzymuje do 10 godzin nieustannego odtwarzania. Redaktorzy portalu Arstechnica przetestowali sprzęt zarówno z iPadem jak i Nexusem 7. Niestety brak jest wsparcia dla wszystkich formatów wideo, co jest nieco irytujące.

Seagate Wireless Plus kosztuje 200 dolarów. Za dość wysoką cenę daje jednak całkiem sporo wolności osobom, które lubią mieć pod ręką sporą bibliotekę mediów.

 

[ za arstechnica.com ]

Więcej o: