Czy to Facebookphone? [przeciek]

Zaledwie kilkadziesiąt godzin dzieli nas od tajemniczej premiery Facebooka. ?Coś? powiązanego z Androidem ma być pokazane w czwartek. Branża domyśla się, że chodzi o smarfon HTC. I publikuje właśnie jego zdjęcia.

Urządzenie (o którym już pisaliśmy ) pokazał światu portal @evleaks. Od razu wzbudziło ono podejrzenia - po pierwsze logo umieszczone na ekranie - HTC First - wygląda na wklejone w Photoshopie (widać to gdy ściemnimy jasne obszary). Na obudowie smartfona nie ma też żadnego logo - ani HTC ani Facebooka.

Za autentycznością przecieku przemawia jego pochodzenie. Zazwyczaj @evleaks podaje sprawdzone informacje. Poza tym wygląd telefonu pasuje do opisu umieszczonego przez portal 9to5Google. Dowiedział się on, że "Facebook-phone" będzie przypominał iPhone'a. Widoczny na środku przycisk home pasowałby do hasła, pod jakim przebiegnie czwartkowy "event" - "New home of Android". Portal the Verge twierdzi, że smartfon Facebooka nie będzie highendowy, miałby plasować się na "środkowej półce". To też pasowałoby do tego, co widzimy.

Czy na zdjęciach powyżej widać przełomowy produkt największego na świecie portalu społecznościowego? Niestety - musimy uzbroić się w cierpliwość, aby się przekonać.

[ za theverge.com ]

Więcej o: