Intel walczy. Zapowiada tanie laptopy

Intel nie rezygnuje z walki o swoje miejsce na rynku urządzeń mobilnych. Zapowiedział właśnie serię nowych dotykowych laptopów w cenie 200-300 dolarów.

Sercem maszyn ma być nowy procesor z serii Atom o nazwie Bay Trail. Jest czterordzeniowy i może pochwalić się dwukrotnie większą wydajnością względem obecnej generacji.

Paul Otellini w wypowiedzi dla SeekingAlpha stwierdził, że dzięki nowym procesorom na rynek trafią ultra cienkie dotykowe notebooki kosztujące nawet 200 dolarów.

Intel próbuje więc znaleźć miejsce na rynku coraz bardziej zdominowanym przez smartfony i tablety.  Kurczący się rynek tradycyjnych pecetów i zmniejszające się przez to zysku zmuszają giganta branży do poszukiwania alternatywy.

Producenci już rozpoczęli przygotowania do batalii o czwarty kwartał czyli okres świąteczny. Czeka nas kolejna fala tańszych ultrabooków, tabletów, smartfonów. Ostra konkurencja zmusza do obniżania progów cenowych lub podwyższania specyfikacji sprzętu. Dla konsumentów to zawsze dobra wiadomość.

[ za engadget.com ]

Więcej o: