Aktualizowana na bieżąco mapa Google dokumentująca wydarzenia w Bostonie

Zdecydowana większość świata śledzi obecne wydarzenia w Bostonie dzięki Internetowi. Teraz można to robić także za pomocą map Google.

Anonimowi - przynajmniej na razie - internauci postanowili zaznaczyć na mapach Google wszystkie wydarzenia w Bostonie związane z ostatnim atakiem terrorystycznym i późniejszymi działaniami policji. Nie było to trudne - w Google Maps każdy może bowiem stworzyć spersonalizowaną mapę w celach zupełnie dowolnych.

Rezultat można znaleźć pod tym adresem internetowym oraz zobaczyć poniżej.

View Shootings 4/19 MIT && Carjacking related to boston bombers in a larger map

To interaktywna mapa, na której zaznaczone są wszystkie miejsca, które mają jakiś związek z rzeczonymi wydarzeniami. Dzięki temu można dokładnie prześledzić, w których miejsca odbyły się strzelaniny, gdzie postrzeleni zostali policjanci albo gdzie widziani byli podejrzani. Wszystko okraszone jest komentarzami, a także - w niektórych przypadkach, zdjęciami.

Co więcej, Boston w Google Maps dostępny jest w Street View, można więc nawet przenieść się na poziom ulicy i przekonać się, jak wyglądają konkretne miejsca. Poniżej, przykładowo, ulica, na której tragicznie postrzelono jednego ze stróżów prawa:

źródło: Google Street Viewźródło: Google Street View źródło: Google Street View źródło: Google Street View

Mapa jest aktualizowana na bieżąco, prawdopodobnie więc w najbliższym czasie pojawią się na nie kolejne znaczniki, gdy skończy się trwająca już wiele godzin obława na ostatniego podejrzanego.

Więcej o: