Google Earth 7.1 - nowa wersja programu. Ta atmosfera!

Nowa wersja Google Earth pozwala użytkownikom korzystać z kilku funkcji dostępnych do tej pory w wersji Pro. Najbardziej spektakularne jest jednak realistyczne renderowanie atmosfery. Zapiera dech!

Aplikacja Google Earth 7.1 została opublikowana w zeszłym tygodniu . Pojawiły się w niej nowe funkcje. Pierwszą jest możliwość tworzenia map z legendą, skalą, nazwami dróg. Mapę można wydrukować lub zapisać jako obraz.

Druga funkcja o nazwie Viewshed umożliwia tworzenie wirtualnych azymutów, mierzenie odległości pomiędzy określonymi punktami. Dla przykładu firma architektoniczna może zmierzyć odległości od konkretnego miejsca w hipotetycznym budynku do innego elementu. Ułatwi to planowanie przestrzenne.

Nowością, która jest najbardziej spektakularna jest fotorealistyczne renderowanie atmosfery. Trzeba je włączyć w opcjach (funkcja eksperymentalna). Żeby w pełni cieszyć się możliwościami nowego Earth warto też włączyć widok słońca i powierzchni wody. Doskonale to widać na filmie, który znaleźliśmy na Wykopie:

 

Nowa aplikacja Google poprowadzi nas w miejsca, które mogą zachwycić. Szczególnie dobrze wyglądają wschody i zachody słońca mieniące się w tafli wody. Znalezienie odpowiedniego kadru nastręcza nieco trudności, ale przygotowaliśmy dla Was galerię. Zobaczycie w niej najlepsze przykłady możliwości nowego Google Earth.

>>>>>>>>>>>Warto to zobaczyć!

[ za gearthblog.com ]

Google Earth Pro w okazje.info

Więcej o: