Triki dla użytkowników Spotify

Użytkownicy, którzy chcą wycisnąć z muzycznej chmury Spotify jeszcze więcej dostają od nas garść podpowiedzi. Oto pierwsza: jeśli szukasz świeżej muzyki sprawdzaj aplikację we wtorki.

Przejrzeliśmy funkcje Spotify, aplikacji, która umożliwia słuchanie muzyki online. Odkryliśmy wiele przydatnych ciekawostek które sprawiają, że zarządzanie bazą utworów staje się o wiele bardziej przyjemne.

Współtwórz Playlistę

Przełączając się w tryb współpracy (Collaborative) masz szansę podzielić się listą odtwarzanych utworów z przyjaciółmi. A oni mogą dorzucać swoje piosenki. Wybierz dowolną listę odtwarzania, kliknij prawym przyciskiem myszy i zaznacz "Collaborative Playlist/Lista współtworzona".

Fot. Spotify

Słuchaj muzyki bez Internetu (usługa płatna)

Użytkownicy Spotify Premium mogą pobierać utwory na swoje urządzenia i słuchać muzyki nawet bez dostępu do Sieci. A tej zawsze może zabraknąć - w plenerze, w pociągu lub w innych okolicznościach. Kliknij prawym przyciskiem na listę odtwarzania i wybierz "Dostępne w trybie offline".

Fot. Spotify

Sprawdzaj historię odtwarzania i Top Listy

Z lewej strony ekranu znajduje się przycisk "Play Queue" czyli kolejka odtwarzania. To prowadzi nas do historii (u góry ekranu, z prawej strony).

Nieco niżej pod pozycją Apps znajduje się link do Top Lists - czyli najpopularniejszych list odtwarzania. To z kolei pozwala nam wybrać u góry interesującą nas opcję np. "for me/dla mnie" czyli utwory, których słuchaliśmy dotąd najczęściej, lub np. "W Polsce".

Fot. Spotify

Poznaj wyszukiwanie zaawansowane

Google ma swoje sztuczki, Spotify również. Na przykład wpisz w pasek wyszukiwania "year:2000-2005" a aplikacja wyświetli wszelkie utwory z tego zakresu dat. Działają też inne skróty np. "genre:electronic".

Fot. Spotify

Uporządkuj listy odtwarzania.

Ta opcja pozwala na bardzo szybkie tworzenie własnych zestawów muzycznych na poszczególne okazje lub nastroje. Wybierz File->New Playlist Folder i wpisz żądaną nazwę. Działa też przeciągnij i upuść.

Fot. Spotify

Cała muzyka w jednym miejscu

Wystarczy wybrać polecenie File-> Import Playlist by dodać do Spotify wszelkie możliwe muzyczne pliki. Również te, które miały okazje znaleźć się już w innych bibliotekach jak np. iTunes.

Fot. Spotify

Błyskawiczne udostępnianie muzyki online.

Wystarczy skopiować kod. Klikamy prawym przyciskiem na nazwę odtwarzanego utworu i wybieramy "Copy Embed Code/Kopiuj kod osadzony". Teraz umieszczenie utworu na swojej stronie zajmuje moment.

Fot. Spotify

Podoba ci się solo na gitarze? Pokaż je innym!

Ta funkcja znana jest z YouTube. Spotify umożliwia nam wysłanie linku do utworu zaczynającego się od określonego momentu. Wybierz "Copy HTTP link" a następnie dopisz na końcu np. #0:32.

Zarządzaj ustawieniami prywatności

Od kiedy konta Spotify i Facebooka są po prostu zespolone możesz wpaść w kłopoty. Koledzy dowiedzą się, że namiętnie słuchasz One Direction i co wtedy?

Nie musisz za każdym razem włączać opcji "prywatna sesja". W "Activity Settings" odznacz dwie opcje uwidocznione poniżej.

Fot . Spotify

Znajdź tekst piosenki

Spójrz na zakładkę App Finder. Odnajdź aplikację TuneWiki i kliknij "Add". Od teraz szukasz tekstu piosenki w jednym miejscu. Poza tym Spotify daje użytkownikom całą masę aplikacji.

Fot. Spotify

Prawda, że teraz o wiele przyjemniej korzystać z aplikacji? Jest rozbudowana i dopracowana. Szczególnie podoba się nam odtwarzanie muzyki według popularności w danym kraju. Najbardziej przypadła nam do gustu brytyjska playlista. A Wam?

[ za mashable.com ]

Więcej o: