NASA wysyła GIF w kosmos. Ty też tak możesz! [Czekamy na propozycje]

NASA zdecydowała: GIF to jedna z wizytówek ludzkości i trzeba ją wysłać w przestrzeń kosmiczną. Wkrótce i Ty będziesz mógł się przedstawić obcym cywilizacjom.

Amerykańska agencja NASA nie pierwszy raz decyduje się wysłać w przestrzeń kosmiczną "kapsułę", która  w jakiś sposób charakteryzowałaby Ziemian. W 2008 roku wysłano w kosmos utwór The Beatles "Across the Universe" (z ang. "Poprzez wszechświat").

Tym razem NASA zdecydowała, że najlepszym obiektem, który nas opisuje to animowany GIF. W jaki sposób? Odpowiedni sygnał nada dziś antena w Kalifornii.

Odbiorców sygnału szukamy w układzie Gliese 526 oddalonym od nas o 17,6 lat świetlnych. Nasz obrazek powinien więc być możliwy do odczytania około roku 2031.

A co przedstawia animacja? Widzicie ją poniżej. Ma nawet swój wszystko wyjaśniający tytuł: "Mężczyzna oglądający sztukę nowoczesną".

Rozczarowani treścią komunikatu? Zostanie on wysłany w ramach projektu Lone Signal. W niedalekiej przyszłości za drobną opłatą swój sygnał do obcych cywilizacji będzie mógł wysłać każdy. (Należy odwiedzić stronę i zarejestrować się )

PROSIMY O DODAWANIE WŁASNYCH GIFÓW W KOMENTARZACH! WYBIERZEMY NAJLEPSZE I ZAKTUALIZUJEMY TEKST O NASZĄ POLSKĄ GALERIĘ GIF, KTÓRE CHCECIE WYSŁAĆ W KOSMOS!

Na zachętę:

[ Zgodnie z obietnicą]

Uaktualniamy tekst o Wasze propozycje. Prosimy o więcej!

Znamy nawet historię powstania poniższego obrazka (dziękujemy za komentarz). Historię opisaliśmy kilka tygodni temu .

[ za www.theverge.com ]

Więcej o: