To już koniec Blipa - serwis będzie działać do końca wakacji

Polski serwis mikroblogowy Blip zostanie zamknięty 31 sierpnia 2013. Użytkownicy mogą przenieść konta na siostrzany serwis Wykop.

Działający od 2007 roku Blip z końcem tegorocznych wakacji kończy działalność. Na stronie głównej serwisu czytamy, że

Z dniem 31 sierpnia 2013 r. Blip.pl zostanie zamknięty. Po zalogowaniu się zachęcamy do migracji Waszych kont do Mikroblogów na Wykop.pl.

Dlaczego użytkownicy mieliby migrować akurat na Wykop, a nie na przykład na Twittera? Odpowiedź jest bardzo prosta - Blip i Wykop to spółki siostrzane, należące do tego samego właściciela - firmy Naspers.

Jak mówił nam Michał Białek, szef Wykopu

Wszystkie wpisy opublikowane do tej pory na Blipie będą mogły być przeniesione na Wykop.

Użytkownicy nie stracą więc swoich archiwalnych wpisów czy zdjęć. Jak tłumaczy rzecznik GG Network, Jarosław Rybus

Zdecydowaliśmy się na zamknięcie serwisu Blip z uwagi na kilka jednoczesnych przesłanek. Po pierwsze mikroblogi w Polsce nie stały się masową usługą, a sam Blip jest usługą niszową. Po drugie Blip zmaga się z bardzo silną międzynarodową konkurencją. Po trzecie aby dalej prowadzić ten serwis konieczna byłaby decyzja o poważnych nakładach inwestycyjnych. Po czwarte do dzisiaj nie pojawił się efektywny model biznesowy dla tego typu usług. Każdy z tych problemów samoistnie jest możliwy do rozwiązania. Ich kombinacja jest przyczyną decyzji o nie kontynuowaniu prowadzenia usługi Blip - koncentrujemy się na rozwijaniu naszej kluczowej usługi - GG. Blipa ostatecznie wyłączymy z końcem sierpnia.

Na Wykopie zaś czytamy , że

Jako część Grupy Allegro jesteśmy połączeni z wieloma serwisami - jednym z nich jest blip.pl, funkcjonalnie odpowiednik wykopowego mikrobloga. Ponieważ rozwijanie dwóch podobnych usług nie jest optymalne, a dzięki Wam wykopowy mikroblog ma ogromny potencjał, podjęta została decyzja o wchłonięciu Blipa i stworzeniu z naszego serwisu miejsca do jeszcze ciekawszych dyskusji pomiędzy większą liczbą osób.

A reakcje użytkowników Wykopu? Cóż - zgodnie z przewidywaniami są dość żywiołowe. Dość przytoczyć

Nie będzie blip pluł nam w twarz i wpisy nam blipował!

albo

wykop dla wykopówiczów!!!!!

Chociaż głosy poparcia dla połączenia obu serwisów też są słyszalne

Świetna sprawa! w końcu jakieś pozytywne zmiany na wykopie, może blip wprowadzi trochę świeżości na mikro i będzie można coś ciekawego przeczytać. Oby więcej takich zmian!

Korzystaliście z Blipa? Będziecie za nim tęsknić?

Więcej o: