Windows 8.1 będzie gotowy w już sierpniu

Wypuściwszy wersję Preview Microsoft upewnił się, że poprawka Windows 8.1 jest w zasadzie gotowa. Już w sierpniu może ruszyć wielka fala aktualizacji.

Kilkanaście dni temu Microsoft wypuścił wersję Preview aktualizacji do systemu Windows 8. Produkt o nazwie "8.1" został przyjęty przez prasę branżową w miarę pozytywnie . Poprawka wprowadza do "okienek" szereg kosmetycznych i kilka kluczowych zmian. Wiadomo już, kiedy będą mogli nimi cieszyć się zwykli użytkownicy.

Wątpliwości rozwiała szefowa finansó Microsoftu Tami Reller podczas konferencji Microsoft's Worldwide Partner Conference, która odbyła się w poniedziałek. Zgromadzeni na niej współpracownicy giganta usłyszeli, że Windows 8.1 "zostanie sfinalizowany w sierpniu".

W trakcie konferencji Microsoft zaprezentował działanie kilku tabletów, notebooków i komputerów stacjonarnych zaktualizowanych do najnowszej wersji systemu. Jeszcze raz podkreślono nowości takie jak choćby AirPlay. Funkcja ta umożliwia bezprzewodowe przesyłanie streamingu wideo pomiędzy urządzeniami.

Najnowsza wersja Windows ma wreszcie na koncie znaczący sukces - pokonała w rankingach popularności Vistę i powoli zdobywa zaufanie konsumentów. Wciąż jednak wielu z nich nie może przyzwyczaić się do nowego rodzaju interfejsu zaprojektowanego w głównej mierze jako dotykowy.

[ za theverge.com ]

Więcej o: