Hologramy wielkości człowieka? Być może już niedługo

Firma Provision 3D Media próbuje zebrać na serwisie Kickstarter fundusze, które dadzą ludzkości wspaniałą zabawkę - hologramy wielkości człowieka tworzone bez dymu, luster i ekranów!

W tej chwili sztuka tworzenia hologramów przekonuje szefów działów marketingu wielkich korporacji. To oni zamawiają w firmie Provision 3D specjalne projektory, które potrafią wyświetlić przestrzenne hologramy rozmiaru od 7 do 102 centymetrów.

Firma szuka jednak funduszy na dopracowanie technologii umożliwiającej wyświetlanie jeszcze większych "przestrzennych iluzji". I to bez potrzeby zakładania okularów czy sztuczek takich jak dym, na którym rozprasza się obraz.

Hologramy wielkości człowieka mają powstać w kilku etapach. Najpierw firma chce dokończyć prace nad autorskim systemem optycznym i przetestować go w zastosowaniach takich jak gry. Spektrum zastosowania jest oczywiście znacznie szersze: od hologramów z komórki poprzez zastosowanie w medycynie, sieciach społecznościowych, teleobecności, wojsku.

Provision próbuje przekonać inwestorów, że na końcu ścieżki rozwoju produktu będzie system umożliwiający wyświetlenia hologramów wielkości człowieka w zasadzie w każdym pomieszczeniu. Czy sen ma szansę się ziścić?  Firma szuka wsparcia w wysokości 950 tys. dol. a otrzymała jedynie 14.000. Jeśli zatem chcecie hologramów rodem z hollywoodzkich wizji - zainwestuje kilka dolarów.

 
Więcej o: