Będą ograniczenia w Aero2... bo za dużo pobierają

Aero2 to sposób na korzystanie z darmowego dostępu do internetu. Projekt ruszył w 2011 roku. Dwa lata później operator oznajmił, że konieczne jest ograniczenie dostępu. Najwidoczniej użytkownicy nie dojrzeli do darmowego internetu.

Spółka Aero2 uznała, że ograniczenie dostępu do usługi bezprzewodowego, darmowego internetu (BDI) jest potrzebne, ponieważ użytkownicy generują zbyt duży ruch. Już teraz jednak Aero2 udostępnia sieć z pewnym "ale". Połączenie zrywane jest automatycznie co około 60 minut .

Z praktycznego punktu widzenia nie ma to jednak większego sensu. Współczesne komputery naprawdę szybko ponownie nawiązują połączenie z Internetem. Jeśli natomiast chodziło o uniemożliwianie pobierania dużych pakietów danych, takich jak na przykład pirackie filmy lub gry, to... przeszkodę tę łatwo ominąć przy pomocy darmowego oprogramowaniu do zarządzania pobieraniem.

--Jak zacząć korzystać z darmowego internetu Aero2?

Być może dlatego spółka postanowiła wprowadzić kolejną barierę. Aby ponownie nawiązać połączenie użytkownik będzie musiał wpisać w pojawiającym się okienku ciąg znaków przedstawionych na obrazku wyświetlonym obok. Nie jest to nic niesłychanie oryginalnego. Tego typu zabezpieczenie nazywane "captcha" dość powszechnie stosuje się aby zweryfikować, czy przed monitorem siedzi człowiek, czy operacja odbywa się automatycznie.

Zmiana ma wejść dopiero w 2014 roku, więc póki co hulaj dusza. Tych, którzy od dawna byli zainteresowani BDI, albo dopiero teraz postanowili nie płacić za bezprzewodowy dostęp do Internetu zapraszamy do naszej instrukcji i testu Aero2 .

Zobacz wideo

[za Dziennik Gazeta Prawna]

Więcej o: