W USA można już składać zamówienia na Windows 8.1

Microsoft ujawnił właśnie amerykańskie ceny systemu Windows 8.1, na który można już składać zamówienia. Obecni użytkownicy ?ósemki? aktualizację otrzymają za darmo. Kupujący system po raz pierwszy zapłacą dokładnie tyle samo co za Windows 8.

18 października Microsoft umożliwi użytkownikom Windows 8 automatyczną aktualizację do wersji 8.1. Jednocześnie firma umożliwiła składanie zamówień dla osób, które nie posiadają Windows 8.

Nie najlepsza wiadomość: Microsoft rezygnuje z wersji "upgrade" dla posiadaczy Windows 7,Vista, XP. Kupić będzie można jedynie pełną, nową wersję. Wersja Enterprise nadal będzie dostępna.

Tak jak zapowiadano to wcześniej obecni użytkownicy Windows 8 aktualizację będą mogli pobrać bez opłat. Wystarczy odwiedzić wkrótce witrynę Windows Store.

Osoby, które nie używały do tej pory "ósemki" będą mogły zakupić wersję 8.1 w cenach dotychczasowej wersji czyli 119 dol. za wersję podstawową zwaną "Core" i 199 dol. za wersję Pro.

Użytkownicy Windows 8.1 "Core" (normalnej) będą mogli wykupić upgrade do wersji 8.1 Pro za 99 dol. (czyli zamiast zapłacić 199 dol. od razu zapłacimy 218 dol. w dwóch "ratach").

Ci, którzy wybiorą wersję 8.1 Pro będą mogli dokupić sobie usługę Windows Media Center w cenie 9.99 dol.

Aktualizacja z wersji 7 do 8.1 jest możliwa ale trzeba będzie przeinstalować wszystkie aplikacje.

Właściciele maszyn z Windows XP/Vista nie przesiądą się na 8.1. poprzez ściągnięcie pliku online. Powinni kupić fizyczny nośnik w sklepie płacąc 120 dol.

Polskie ceny Windows 8.1 nie są jeszcze znane. Jak poinformował nas jednak rodzimy oddział Microsoftu, zapewne będą one wynosić tyle, co obecne wersje systemu.

[ za techcrunch.com winsupersite.com ]

Więcej o: