Mapy Google jeszcze mądrzejsze

Nowe mapy Google, które wciąż znajdują się w fazie beta, zyskują właśnie nowe funkcje. Jedna zostaje też przywrócona - wyznaczanie trasy dla wielu miejsc docelowych jednocześnie.

Google pracuje nad swoimi poprawionymi mapami już od pół roku. Nowa odsłona usługi różnie się od poprzedniej nie tylko odmienioną kolorystyką i interfejsem. Internetowy gigant chce integrować Mapy z Google Now.

Na mapie zobaczymy więc odniesienia do wykonanych przez nas rezerwacji w hotelach i restauracjach. Jeśli mamy wykupiony bilet lotniczy Google od razu zasugeruje możliwą trasę z lotniska do centrum miasta.

Mapa Google wkrótce da też możliwość wyszukiwania koncertów, meczy czy innych wydarzeń odbywających się w pobliżu użytkownika.

Kiedy Google zaprezentował po raz pierwszy nową wersję swoich map nie wszyscy byli zadowoleni. Wielu użytkowników twierdzi, że mapy działają znacznie wolniej. Kilka funkcji zostało z nich również usuniętych. Jedną z nich było wyznaczanie tras dla kilku miejsc docelowych jednocześnie. Przez długie lata wybierając jakąś trasę można było przy pomocy przycisku "+" rozszerzyć trasę.

Google postanowił przywrócić wyznaczanie trasy do wielu miejsc. Rozszerzył nawet tę opcję - teraz można planować wycieczki do różnych ciekawych miejsc na terenie danego miasta. Jeśli więc wybieramy się do Londynu i chcielibyśmy zwiedzić kilka muzeów mapy Google podpowiedzą nam jak to najlepiej zrobić.

Fot. Google

[ za skift.com ]

Więcej o: