BBM - komunikator BlackBerry już do pobrania na Androida i iOS

BlackBerry zdecydował się udostępnić swój komunikator użytkownikom innych systemów. Decyzja całkiem dobra, tylko czy nie podjęta zbyt późno?

Po latach aplikacja BlackBerry Messenger (BBM) została udostępniona zarówno dla użytkowników Androida jak i iOS. Mało kto pamięta, że to BlackBerry dzięki swojemu komunikatorowi zapoczątkowało modę, której dziś ikoną są aplikacje takie jak WhatsApp lub Viber.

Z korzystaniem z usługi mogą być jednak pewne problemy. Użytkownicy, którzy pobiorą BBM natychmiast będą mogli z niego od razu korzystać. Ci, dla których "nie starczy miejsca na serwerach" na aktywację usługi trochę poczekają. Podobne rozwiązanie zastosował serwis Mailbox przy wprowadzaniu swojego produktu na rynek.

Niestety premiera aplikacji na inne platformy nie poszła gładko. Kilka dni temu do Sieci przedostała się jej wersja na Androida - zanim serwery były gotowe na jej działanie.

Czy decyzja BlackBerry jest słuszna? Firma ma niewiele do stracenia a wypuszczając Messengera na inne platformy daje możliwość zapoznania się z jego zaletami. A skoro spodoba się komunikator może i cały system. Sądzę jednak, że to decyzja podjęta za późno. BBM to świetny komunikator który kilka lat temu ustąpił pola innym. Teraz trudno będzie zdobyć znaczącą ilość użytkowników.

BBM na Androida , aplikacja bezpłatna BBM na iOS, aplikacja bezpłatna

[ za techhive.com ]

Więcej o: