Nastolatki opuszczają Facebooka

Agencja badawcza Piper Jaffray's spytała amerykańskich nastolatków o to który portal społecznościowy jest najważniejszy. Facebooka wymieniło jedynie 23% ankietowanych, przed rokiem jego wynik wynosił 42%. W rankingu zyskuje Instagram. Ale on należy przecież do Facebooka.

Instytut Piper Jaffray's przedstawił wstępny raport roczny dotyczący zachowań nastolatków w internecie. Pytano o to, jaki portal społecznościowy jest najważniejszy.

Odpowiedź jest zaskakująca. Jesienią zeszłego roku Facebook jako nr 1 wymieniło 42% nastolatków, w tym roku jedynie 23%. Jednocześnie wynik Twittera w zasadzie się nie zmienił (26 zamiast 27%), znacząco wzrosła jednak popularność Instagrama, portalu służącego do wymiany zdjęć (należy od do Facebooka). Wynik podwoił się  - wzrósł z poziomu 12% przed rokiem do 23%.

Jeszcze bardziej zastanawia zaznaczenie przez 17% ankietowanych pozycji "inne". Rok temu było to zaledwie 2%. Czyżby więc nastolatkowe znajdowali nowe, lepsze od Facebooka pole do internetowej integracji społecznościowej?

Co na to Facebook? Ma poważny argument, którym są własne badania. A według niego nastoletni użytkownicy pozostają wierni portalowi. Business Insider twierdzi jednak, że "Facebook odmówił udostępnienia tych badań".

Z drugiej strony portal dotarł do dwóch źródeł, które twierdzą, że nastolatki po prostu nie przyznają się do używania Facebooka. A robią to, bo po prostu jest wszechobecny. Tylko, że, jak powiedział Zuckerberg, "nie jest już cool".

[ za businessinsider.com ]

Więcej o: