23 konstrukcje z klocków Lego stworzone przez polskich fanów

Niektóre są lepsze niż zestawy dostępne w sklepach.

Wiele osób wyrasta z klocków LEGO - choć są niesamowicie rozwijającą kreatywność zabawką, to w końcu lądują w pudle na strychu. Albo - w lepszym wypadku - zostają oddane młodszemu pokoleniu. Jednak nie wszyscy tak robią - jest grupa miłośników klocków, która czyni z nich hobby, jakim zajmować się można niezależnie od wieku.

Po angielsku nazywa się ich czasem AFoL, czyli Adult Fan of Lego. Dorośli fani Lego nie tylko nie odkładają klocków do szafy, ale też cały czas powiększają swoje kolekcje. Poszczególne klocki trzymają posegregowane niczym części precyzyjnych maszyn - kolorami, kształtami, by łatwiej było odnaleźć te potrzebne do budowania.

A co budują? Wszystko, co podpowie im wyobraźnia - często są to konstrukcje wzorowane na prawdziwych maszynach czy budowlach. Zachwycają mnogością szczegółów i mechanizmów, które w nich zamontowano. Twórcy nazywają je w skrócie MOC od My Own Creation (moje własne dzieło).

Fani udowadniają tym samym, że klocki to rozrywka dla ludzi w każdym wieku. Oto mały przegląd konstrukcji - od wielkich i skomplikowanych, po minimalistyczne, ale bardzo pomysłowe.

GALERIA POLSKICH BUDOWLI >

Znajdziecie w niej między innymi ten niesamowity diabelski młyn:

 

Oraz działający mikser:

 

Oraz taką ciężarówkę:

 

Zdjęcia oraz komentarze twórców pochodzą z:

Jeśli zaciekawiła Was ta tematyka, polecam dokument poświęcony ludziom kochającym klocki: "AFOL - a blocumentary".

AFOL A Blocumentary from AFOL on Vimeo .

    Więcej o: