Ta pływająca barka to spełnienie marzeń Sergeya Brina. Przekona sceptyków do Google Glass?

W Zatoce San Francisco pływa tajemnicza barka kryjąca za siatkami maskującymi  konstrukcję. To najprawdopodobniej ekskluzywny pływający sklep, spełnienie marzeń współzałożyciela Google.

Business Insider podaje, że tajemnicza barka, która od tygodni pływa po Zatoce San Francisco jest projektem Google. Ma w niej mieścić się sklep, w którym będzie można przetestować i kupić Google Glass.

Przedsięwzięcie jest organizowane z rozmachem. Stacja KPIX-CBS dotarła do informacji, według których pływający budynek będzie podzielony na kilka stref. Na dole znajdą się pokoje ekspozycyjne a na górze "party deck" czyli miejsce, w którym klienci Google będą mogli spotkać się na specjalnie dla nich organizowanych imprezach.

Pływająca barka jest problemem dla władz bo nie do końca jasne według jakich przepisów ją traktować: jest barką wypełnioną kontenerami czy innym rodzajem jednostki morskiej.

Niecodzienny sklep, w którym sprzedawane będą okulary Google Glass miałby przemieszczać się wzdłuż wybrzeża od miasta do miasta zachęcając ludzi do wizyty głośną muzyką i atmosferą "niezłej imprezy".

Według KPIX pływająca barka jest spełnieniem osobistego marzenia Sergeya Brina, współzałożyciela Google.

Więcej o: