To pierwszy komentarz założyciela YouTube od 8 lat. Krytykuje Google

Jawed Karim, jeden ze współzałożycieli YouTube, nie wykazywał się do tej pory zbytnią aktywnością na portalu. Osiem lat temu wrzucił na serwis pierwszy film, dziś powrócił, by wyrazić swój sprzeciw wobec działań Google.

Jawed Karim (na zdjęciu powyżej) jest współzałożycielem YouTube. W 2006 roku, w wieku zaledwie 26 lat, sprzedał serwis gigantowi Internetu - Google'owi.

Aktywność Karima na YouTube jest znikoma - jego kanał składa się z dwóch wpisów. Pierwszy - opublikowany osiem lat temu:

"Pierwsze wideo na YouTube, wgrane w sobotę 23 kwietnia 2005 o 20:27. Nagranie wykonał Yakov Lapitsky w San Diego Zoo".

Drugi wpis jest dowodem na to, że założyciel YouTube nie kryje irytacji działaniami Google.

"Dlaczego, do diaska, muszę mieć konto Google+ aby komentować nagrania?"

Fot. YouTube

Karim odniósł się w ten sposób do rewolucji, jaką we wrześniu Google rozpoczął w systemach komentarzy na YouTube. Zasadniczo celem zmian jest walka z trollami, wulgaryzmami i treściami nieodnoszącymi się do meritum. Krytycy twierdzą jednak że tak naprawdę chodzi o napędzanie użytkowników serwisowi społecznościowemu Google.

Przypomnijmy: W ciągu kilkunastu najbliższych miesięcy Google zamierza zrewolucjonizować system komentowania poszczególnych nagrań. Docelowo jako pierwsze będą się wyświetlały wpisy pozostawione przez użytkowników Google+. Różni użytkownicy serwisu będą też widzieć różne komentarze. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

Więcej o: