Apple przejmuje PrimeSense, twórcę czujnika ruchu Xbox Kinect. Nadchodzi sprzęt nowej ery?

Apple finalizuje przejęcie izraelskiej spółki, która stworzyła technologię będącą podstawą czujnika ruchu Xbox Kinect. Czy Apple szykuje się do przełomowej premiery?

PrimeSense jest firmą, która stworzyła sensory wykorzystywane w czujniku ruchu Xbox Kinect. Izraelska spółka produkuje jednak podobny sprzęt dla innych wytwórców elektroniki - sterowanie ruchem pojawia się w telewizorach, komputerach, robotach i nie tylko.

Według doniesień agencji prasowej Calcalist Apple przejmuje PrimeSense za kwotę 345 milionów dolarów. Trzeba zaznaczyć - żadna ze spółek tego nie potwierdziła a według najnowszych doniesień sprawa nie jest ostatecznie sfinalizowana.

Najbardziej oczywistym zastosowaniem rozpoznawania ruchu jeśli chodzi o Apple są komputery. Sterowanie gestem mogłoby więc pojawić się w MacBooku i iMacu. W grę wchodzą też smarfony i tablety, bo PrimeSense ostatnio opracował znacznie mniejsze układy kompatybilne ze sprzętem przenośnym. Jak mógłby wyglądać tablet z czujnikiem ruchu? Przedstawia to poniższe nagranie.

 

Tak naprawdę jednak przejęcie rozbudza na nowo domysły na temat "telewizji nowej generacji", nad którą Apple pracuje od co najmniej trzech lat. Na temat produktu pojawiają się co jakiś czas nowe doniesienia. Wynika z nich jednak, że gigant z Cupertino nie może dogadać się z twórcami treści na temat tego, co konkretnie "telewizja Apple" miałaby zaoferować konsumentom.

Być może jednak za przejęciem PrimeSense kryje się chęć przejęcia patentów, odcięcia konkurentów od dostępu do najnowszych technologii tego typu. Poza tym Apple boryka się z zarzutami o brak innowacyjności, wprowadzenie funkcji sterowania gestem mogłoby poprawić humor inwestorom i klientom.

Więcej o: