Nowy, niewiarygodny wynalazek - oto inFORM!

Jeśli marzyłeś kiedyś, by sięgnąć rękami poza monitor, by dotknąć tego, co znajduje się po drugiej stronie, to nareszcie możesz! Pomoże ci w tym inFORM - wynalazek stworzony przez zespół Tangible Media Group z Instytutu Technologii z Massachusetts.

Wywodzący się z Instytutu Technologii w Massachusetts zespół Tangible Media Group pokazał niedawno swój najnowszy projekt - inFORM. Jest to specjalny rodzaj wyświetlacza, prezentujący sygnał w formie materialnych, trójwymiarowych obiektów. Ten wyświetlacz, nazwany przez inżynierów Dynamic Shape Display, pozwala użytkownikowi wchodzić w interakcję z informacją cyfrową w przestrzeni fizycznej. Dzięki niemu możemy sięgnąć poza ekran, by złapać znajdujący się po drugiej stronie przedmiot, lub nadać kształt naszkicowanemu przez nas na komputerze modelowi 3D.

Liczba potencjalnych zastosowań inFORM ciągle się zwiększa. Dzięki niemu będzie możliwe tworzenie dynamicznych prezentacji modeli architektonicznych, planów zabudowy, czy funkcji matematycznych. Do pewnego stopnia może on tez zastąpić drukarki 3D w roli szybkiego podglądu trójwymiarowych modeli, choć aktualnie ogranicza go słaba rozdzielczość.

Więcej o: