Statek kosmiczny Apple zatwierdzony! Kampus ma być gotowy w 2016 roku

Urząd miasta Cupertino zatwierdził plany budowy nowej siedziby Apple. Powstanie ona w miejscu, w którym obecnie stoją budynki Hewlett-Packard.

Nowy kampus Apple, przez Steve'a Jobsa nazwany "statkiem kosmicznym", zostanie jednak zbudowany. Urząd miasta Cupertino wydał pozwolenie na budowę, która planowo ma się zakończyć w 2016 roku.

Na działce o powierzchni 71 hektarów powstanie okrągły budynek o średnicy 365 metrów, który pomieści 13 tysięcy pracowników. W środku będzie miejsce na centrum fitness o powierzchni 9 300 metrów kwadratowych i wielkie audytorium mające 11 200 metrów kwadratowych mieszczące 1000 osób. W podziemnym garażu zmieści się aż 2 400 samochodów. Całość będzie miała swoje własne zasilanie - zwykła sieć elektryczna będzie traktowana jako zapasowa. W zamian za pozwolenie na budowę Apple zgodził się otrzymywać mniejszy zwrot z podatku przez najbliższe kilka lat.

Apple Campus 2Apple Campus 2 fot.Apple/Mashable fot.Apple/Mashable

Kolor niebieski to biura, biały - szyby powietrzne i świetlne, fiolet - restauracje i udogodnienia dla pracowników, a jasnoszary to wejścia do budynku.

Z zewnątrz budynek pokryty zostanie olbrzymimi warstwami zakrzywionego szkła - jak powiedział Steve Jobs, jego firma doskonale zna się na tym jak wykorzystywać szkło w architekturze. Patrząc na sklepy Apple nie można nie przyznać mu racji.

 

Pierwsze informacje na temat nowego kampusu Apple zostały ujawnione, gdy na posiedzeniu rady miasta w Cupertino w czerwcu 2011 roku pojawił się Steve Jobs z prezentacją nowego budynku:

Zobacz więcej zdjęć niezwykłej siedziby Apple w naszej galerii TUT AJ >>

Więcej o: