Ta funkcja to dowód na to, jak ważny jest Instagram dla Facebooka

Instagram nie jest już tylko portalem do wymiany zdjęć. Coraz wyraźniej przekształca się w portal społecznościowy, czego dowodzi kolejna funkcja, która wkrótce ma się pojawić w serwisie.

Według informacji portalu GigaOm Instagram przygotowuje się do uruchomienia nowej usługi. Chodzi o system prywatnych wiadomości pomiędzy użytkownikami. Obecnie jedną z największych bolączek serwisu jest konieczność kontaktowania się z autorem zdjęcia lub nagrania publicznie.

Warto przypomnieć, że według badań, o których pisaliśmy pod koniec października coraz więcej nastolatków porzuca Facebooka na rzecz Instagrama. Można więc powiedzieć, że Mark Zuckerberg trafił w dziesiątkę decydując się przejąć serwis - bo to właśnie publikowanie nagrań i zdjęć robi coraz większą furorę w Sieci. Dowodem na to jest nawet wynik rankingu popularności poszczególnych słów. Według badań Uniwersytetu Oksfordzkiego numerem jeden w ciągu minionego roku stało się "selfie" - autoportret wykonany smarfonem wrzucony do sieci.

Instagram ewoluuje. Skoro młodsi użytkownicy nie wybierają już tak często Facebooka, to więcej funkcji społecznościowych będzie dodanych do Instagrama. Sprytne.

Więcej o: