Kolejny przekręt na Facebooku. W tle znów seks, nastolatki i nagrania wideo... [Aktualizacja]

Scamerzy zdają się być całkowicie odporni na wszelkie formy zwalczania ich działalności. Na Facebooku pojawia kolejna fałszywa informacja, a fanpage, który ją promuje zyskuje 75 tys. fanów. Czy internauci są aż tak naiwni czy może... żądni wrażeń?

Aktualizacja

Facebook poinformował naszą redakcję, że strona "Nastolatki bawiły się w słoneczko. Trzy z nich są w ciąży" została usunięta z portalu w związku ze złamaniem regulaminu.

***

Na Facebooku pojawił się kolejny news, którego jedynym zadaniem jest przyciągnąć uwagę użytkownika i skłonić go do kliknięcia. Tytuł "Trzy gimnazjalistki w ciąży po zabawie w słoneczko - nagranie wyciekło do internetu [FILM]" wydaje się obiecywać bardzo mocne doznania. Ciekawość sprawia, że internauci klikają go bez opamiętania. Nie zobaczą jednak żadnego filmu, zostaną poproszeni o polubienie strony.

Fanpage, który promuje tę wiadomość w ciągu zaledwie kilku ostatnich dni zyskał 75 tys. fanów. A w zasadzie 75 tys. osób przekazało scamerom swój numer telefonu, na który będą teraz przychodzić zapewne liczne propozycje udziału w loteriach, konkursach i innych ciekawych usługach.

Jeśli poprzedni tytuł wydaje się wam mało niesmaczny, to w Sieci krąży już druga wersja wiadomości z jeszcze bardziej szokującym nagłówkiem. Zdecydowaliśmy się go tutaj nie publikować.

Serwis Niebezpiecznik.pl zwraca uwagę (nie po raz pierwszy), że polubienie fanpage'a promującego takie treści może mieć przykre skutki.

"osoby dotknięte efektami działań scamerów mogą pozywać właścicieli spamerskich domen na drodze cywilnej, za naruszenie dóbr osobistych (zniewaga poprzez wulgarne, nieautoryzowane umieszczenie treści na profilu oraz szkody moralne płynące z kompromitacji naszej osoby w oczach najbliższych i znajomych)."

Co skłania internautów do masowego ulegania wspomnianym wyżej nagłówkom? Ciekawość, poszukiwanie wrażeń? Podwyższony rachunek telefoniczny być może będzie zimnym prysznicem.

 
Więcej o: