To o tym komputerze marzyłeś jako dzieciak, prawda? Pobaw się nim dzięki Chrome

Google zafundował sentymentalną podróż wszystkim, którzy mieli kiedyś Amigę 500 lub bardzo chcieli ją mieć. Od dzisiaj można się nią bawić w Chrome.

Amiga 500 powróciła zza e-światów. Możemy się nią bawić w  przeglądarce Chrome. Stało się to za sprawą wysiłków programisty Christiana Sefansena, który umożliwił uruchamianie Uniwersalnego Emulatora Amigi (UAE) wewnątrz przeglądarki.

Stefansen wykorzystał w swojej pracy narzędzie stworzone przez Google - Portable Native Client. Umożliwia on uruchamianie aplikacji napisanych w języku C i C++ bezpiecznie i niemal z natywną prędkością. Jednocześnie pozwala wykorzystywać potencjał wielu rdzeni.

Użytkownicy mogą więc używać aplikacji bez żadnego instalowania plików na komputerze czy też dodawania rozszerzeń do przeglądarki.

Emulator jest dostępny pod tym linkiem.

Wielu spośród naszych czytelników miało z pewnością Amigę 500 lub o niej marzyło. Jak Commodore 64 czy Atari komputer jest symbolem ery, w której użytkownikowi wystarczał procesor taktowany zegarem o częstotliwości 7,16 Mhz, 512kB pamięci i 32 kolory na ekranie... Łza się w oku kręci.

 
Więcej o: