Powstałą w 1987 roku firmę McAfee, jednego z najbardziej znanych producentów oprogramowania antywirusowego, w lutym 2011 w całości przejął Intel. Tymczasem niespodziewanie podczas targów CES 2014 CEO Intela, Brian Krzanich, ogłosił, że firma rozstaje się z nazwą "McAfee" i do końca 2014 roku w całości zastąpi ją marką Intel Security.
Dla wielu może to być zaskoczeniem, gdyż McAfee jest tak samo rozpoznawalne jak Norton czy Kaspersky, więc taka strata może być bolesna. Ostatecznie jednak trudno się dziwić, że Intel chce zdystansować się od kontrowersyjnego założyciela firmy, Johna McAfee. Od jakiegoś czasu jego aktywność zaczęła negatywnie rzutować na postrzegane marki.
Prawie 70-letni już programista jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci branży IT. Ciążą na nim listy gończe, oraz podejrzenie o zabójstwo. On sam utrzymuje, że wszystkie oskarżenia są bezpodstawne i że został "wrobiony" przez tych, o których wie za dużo. Mimo to, nie zamierzał ujawniać swojego miejsca pobytu w obawie o własne życie. Niedawno, przez przypadek, został wytropiony w Belize, co zapoczątkowało kolejny etap ucieczek. Wreszcie, deportowany z Gwatemali, osiadł w Portland w USA.
Sam John McAfee wiadomość o zdjęciu jego nazwiska z szyldu przyjął z entuzjazmem mówiąc: "Jestem zachwycony decyzją Intela". Programista sprzedał wszystkie udziały w swojej firmie w 1994 roku i od tamtej pory nie ma nic wspólnego z jej działaniami. Jest to rzadki przypadek rebrandingu, podczas którego wszystkie strony są zadowolone ze zmian.