Spotkanie twórców technologii przyszłości, czyli Mobile Central Europe w Warszawie

Już w najbliższy piątek i sobotę, 10 i 11 stycznia, odbędzie się w Warszawie Mobile Central Europe - największa w środkowej Europie konferencja dla programistów aplikacji mobilnych.

Już w ten piątek rusza konferencja Mobile Central Europe, która odbywa się w Warszawie. Podczas wydarzenia wystąpią eksperci i inżynierowie, którzy zdobywali doświadczenie pracując m.in. dla Apple, Amazon, Evernote, Facebook, Google czy Microsoft. Opowiedzą o designie aplikacji, interakcji oprogramowania z użytkownikami i tworzeniu urządzeń, które w najbliższej przyszłości zrewolucjonizują przemysł, handel i komunikację.

Imprezę rozpocznie Hackathon, czyli spotkanie, podczas którego uczestnicy dzielą się na grupy i w ciągu 90 minut tworzą nowe oprogramowanie na wybrane urządzenie, a na koniec dnia wybrana zostanie najlepsza nowa aplikacja. Tym razem software będzie powstawał na takie urządzenia jak Google Glass , drukarki 3D , bojki Estimote , czy roboty NAO .

W sobotę, w części konferencyjnej wydarzenia, ponad dwudziestu inżynierów z Ameryki Północnej i Europy przedstawi swoje doświadczenia w tworzeniu aplikacji na smartfony i tablety, a także designie i interakcji oprogramowania z użytkownikami. Jarosław Potiuk, reprezentujący zespół Mobile Central Europe jest pełen entuzjazmu:

Uczestnicy wydarzenia będą mogli pracować z najnowszymi gadżetami, programując je i komunikując się z nimi. Pomoże nam w tym kilkudziesięciu światowej klasy specjalistów, którzy przyjadą do Warszawy, żeby podzielić się swoją wiedzą z polskimi inżynierami, programistami i entuzjastami urządzeń mobilnych w ramach warsztatów i części konferencyjnej.

Podczas konferencji do dyspozycji uczestników będą wszystkie prezentowane gadżety i urządzenia. Dodatkową atrakcją będą projektory hologramowe i gry na Leia Display System oraz Game Rooms, gdzie na dużych ekranach fani gier będą mogli zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami w tej dziedzinie.

Z kolei w niedzielę Centrum Nauki Kopernik zaprasza wszystkich do swojej Pracowni Robotycznej, w której od 11:00 do 17:00 będą prezentowane roboty NAO .

Zainteresowani więcej informacji znajdą na stronie wydarzenia .

 
Więcej o: