Doodle 4 Google gra z WOŚP - dzisiejszego "doodle" nie zaprojektowano w USA!

Dziś 22 finał zbiórki prowadzonej przez Wielką Fundację Świątecznej Pomocy. WOŚP uzyskał między innymi wsparcie Google, który publikuje dziś nowe "doodle". Tym razem nie jest zaprojektowane w USA lecz w ramach projektu "Doodle 4 Google gra z WOŚP"

Dzisiejszy "doodle", czyli grafika zastępująca logotyp Google na głównej stronie wyszukiwarki, nie powstał, jak to jest zazwyczaj, w USA. Zaprojektował go uczeń kieleckiego gimnazjum Jakub Stanek. Jego praca wygrała konkurs ogłoszony w ramach " Doodle 4 Google gra z WOŚP".

O sprawie pisaliśmy pod koniec października. W tym roku konkurs odbywał się pod hasłem "Mój pomysł na pomaganie innym". Skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Portal mmbydgoszcz.pl spytał autora jak wpadł na pomysł projektu.

"-Tworząc projekt nasunęło mi się skojarzenie, że tak jak na jabłoni rosną jabłka, podobnie mogą rosnąć ludzkie serca. Stąd w mojej pracy rozłożyste drzewo, które pełne jest czerwonych serduszek"

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Odbywa się tradycyjnie w druga niedzielę stycznia każdego roku.

Każdego roku blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, które później rozlicza w swoich sztabach. Według Fundacji jest to absolutny fenomen socjologiczny, ponieważ z sum, które wpływają na nasze konto, widać, że wszyscy nasi wolontariusze, obdarzeni naszym bezgranicznym zaufaniem, rozliczają się bardzo skrupulatnie z zebranych pieniędzy.

Doodle 4 Google gra z WOŚP jest jedną z wielu inicjatyw podjętych przez Fundacje, które mają na celu przyciągnięcie do finału jak największej liczy osób.

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się pod hasłem "Na Zakup Specjalistycznego Sprzętu Dla Dziecięcej Medycyny Ratunkowej i Godnej Opieki Medycznej Seniorów."

Fundację WOŚP można też wspomóc przelewem online.

Zapraszamy do galerii, w której prezentujemy też inne doodle zaprojektowane przez polskich uczniów.

Więcej o: